• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Pareri si experiente avute cu magazine de pescuit online

Ce magazin de articole spinning considerati a fii numarul 1?

• voblere.ro

Votes: 47 48,0%
  • bigfish.ro

Votes: 11 11,2%
  • totalfishing.ro

Votes: 28 28,6%
  • fisela.ro

Votes: 5 5,1%
  • claumarpescar.ro

Votes: 2 2,0%
  • abrevis.ro

Votes: 1 1,0%
  • peapa.ro

• fishshop.ro

• powerfishing.ro

Votes: 2 2,0%

• Total voters
    98

Claudiu

Administrator
Membru personal
Am deschis acest subiect pentru a ne exprima diverse pareri, probleme avute, laude, la adresa diverselor magazine autohtone. Am auzit destui in ultimul timp exprimandu-si anumite nemultumiri la adresa magazinului bigfish.ro . Eu unul inafara defaptul ca au stocuri neactualizate, fapt ce ma deranjeaza enorm, pt ca fac asta intentionat, nu am avut probleme. Preturile sunt mari la unele produse dar sunt aproape singurii care aduc anumite echipamente. Au si preturi bune la altele dar mai rar.

sunt aroganti, neseriosi si mincinosi. punct! nervostare
Nu toti. nono De exemplu, cu voblere.ro colaborez de cativa ani si n-am avut vreodata probleme de stocuri, sa-mi vina altceva decat am comandat sau sa apara taxe suplimentare. Mi s-a vorbit intodeauna frumos, chiar si atunci cand eu i-am repezit ca m-au prins in moment nepotrivit cu telefonul de confirmare a comenzii si mi-au fost onorate toate comenzile la timp si in conformitate cu factura. Mai mult, cand am solicitat sa includa in "meniu" anumite naluci nu s-au dat inapoi s-o faca (dupa ce evident le-am indicat si motive temeinice precum producator si aplicabilitate). Altii mi-au spu pe fata ca nu se face primavara cu o floare si ei nu aduc ceva pentru un singur om .

Nota 10 pentru voblere.ro . Totdeauna m-am inteles cu oamenii astia!
Nota 10 si pentru Fisela.ro . Chiar am avut parte de o consultanta buna cu privire la anumite articole.
Nota 9,99 roflmaooo pentru Totalfishing.ro. Am avut odata o chestie minora,in rest fara probleme.
Nota 8/9 (cred) pentru Peapa.ro .Am avut o singura comanda la ei si au uitat sa-mi trimita un articol de pe comanda.Normal ca nici nu l-am platit! Au spus ca-l trimit la urmatoarea comanda ,insa aceasta nu a mai plecat de la mine niciodata!roflmaooo
Nota 8 pentru Bigfish ,din simplu motiv ca pe vremea cand canibalul era marfa de contrabanda am ajuns sa vorbesc cu cineva "de sus" de la ei ca sa-mi trimita gumele! Mi le-au trimis (inaintea lui adiwolf care le avea comandate cu o saptamana mai repederoflmaooo) dar au avut niste exprimari mai ciudate la adresa mea,spuse pe ocolite ... De atunci nu am mai avut insa probleme. Nu-mi place ca stocurile on-line nu sunt actualizate ,comanzi si apoi te suna sa-ti spuna ca aia nu e,aia nu-i ,etc.
Nota 9 pentru Fishshop.ro. Contrar multor pareri am avut intelegere,consultanta si livrari in termen de la ei . Nota 9 ca sistemul lor de punctaj/recompensa nu prea te ajuta...Pentru mine Caius a fost un tip ok ,asa ca-i dau nota buna!
Pentru restul magazinelor on-line ,de la care am cumparat relativ putin ,nota pleaca de la 8 in jos, in special pentru ca modalitatea de livrare,taxe de livrare,minim comanda lasa de dorit...

mda bigfish.ro imi datoreaza un vobler si mai trebuie 1 comanda ca sa il primesc..nu stiu de ce nu am comandat din prima de pe voblere.ro pare cel mai tare si cred ca este Durereeee

Bigfish mi-a facut o singura comanda valida . N-as vrea sa le dau note nici lor si nici la alte magazine fiindca ar fi dezastru. Strict in cazul lor e clar corigenta din 3 comenzi, la una am patit precum Calin si asta ma face sa cred ca deja e o practica de scos camasa si fortat mana , la a doua (dupa ce m-am fript odata) mi-au bagat minim de comanda pe gat dupa ce in prealabil din 4 produse date ca fiind pe stoc 3 nu le aveau si cand am cerut mai multe exemplare din singurul ce aparea pe stoc mi-au zis ca n-au atatea da "sa caut altceva ce poate mi-ar trebui" (evident ca am cautat dar nu altceva ci altcineva naughty) si in final, cu ultima ocazie (cu care i-am si priesttt) i-am sunat pentru un produs ce aparea pe stoc mi-au zis ca nu e ca au fost ceva incurcaturi la inventar si de asta apare dar, o sa-l comande si mi-l aduc ceea ce s-a intamplat cam asa : dupa ce sezonul la care ma interesa produsul se terminase, m-au sunat sa-mi spuna ca l-au adus, in cantitate mai mica, alta culoare si alt gramaj . Nu cred ca e cazul sa va mai zic ce urari le-am facut si nu cred ca e cazul sa mai insir acum lunga lista de comenzi facuta ulterior la ei (puke) cat despre viitor ... nono
Am gasit in nemti parteneri mult mai de ajutor (uneori chiar mai ieftini) motiv pentru care in afara de voblere.ro si monstru.ro (unde am fost tratat mai mult decat ca afara si unde m-am simtit mai mult decat ok la fiecare deal) nu mai cumpar de prin tarisoara noastra decat in caz de forta majora.
Totalfishing poate mai trec clasa si cam atat.Vorbesc evident de magazine de vanzare cu amanuntul.
pentru ca daca intru la en-grosisti si ma gandesc ca Arrow, carora le-am cerut un vobler cu subiect si predicat (culoare, marime, greutate, cod produs! ) in cantitate mare iar ei ma suna sa-mi spuna ca au iar dupa ce stabilim livrarea imi scriu pe mail ca de fapt au doar culoarea x si ma intreaba daca nu cumva aia e ceea ce vreau?! ...DurereeeecapzidBash

Ultima editare:
sper ca acum sa primesc tot ce comand + acel vobler si termin cu ei..imi e scarba ca am comandat de la ei dar acum asta e :(

astazi a ajuns comanda de la bigfish si s-au tinut de cuvant si am primit tot ce am comandat..chiar nu recomand tot ce au fain nu e pe stoc si e aiurea..nononono

Baieti, va cred pe cuvant in privinta neseriozitatii celor de la Big Fish desi mie nu mi s-a intamplat sa am vreo neplacere cu ei din simplul motiv ca am marele avantaj de a locui in acelasi oras. Confirm faptul ca unele produse (culori, marimi, gramaje, etc.) desi sunt "in stoc" pe site-ul magazinului nu se afla fizic si in raftul acestuia...Un alt fapt "suparator" este ca au unele produse destul de scumpe, dar la fel de adevarat este ca au si produse care nu se gasesc in alta parte. Merg la ei doar pentru ca gasesc aceste produse (care nu se gasesc peste tot)...spre exemplu saptamana trecuta am gasit (si achizitionat) vestitele Cannibal Shad 8 cm de la Savage si culmea, culoarea Fire Tiger, asa ca daca doriti ceva de la ei si va pot ajuta nu ezitati...In ce priveste un clasament al magazinelor de pescuit acesta ar fi urmatorul:
1. Totalfishing (suntem in acelasi cartier)
2. Claumar Pescar
3. Abrevis
4. Arrow International
5. Fisela.ro
6. Big Fish
Cu altii n-am avut onoarea sa cooperez.

adiwolf

Moderator
Membru personal
pentru cei care locuiesc in Bucuresti, sa zicem ca este ok si avantajos pentru ca pot sa vada fizic marfa si sa faca comparatii, aprecieri, dar ce te faci cu restul care sunt obligati sa comande "in orb" si sa puna baza pe ce spune vanzatorul pe site?!
pana la urma, totul tine de incredere si respect fata de client, iar clientul revine si te recomanda cu placere chiar daca ai preturi mai mari putin fata de restul - nu pretul este factorul primordial, respectul, increderea, seriozitatea si serviciile prompte/corecte, definesc comertul si vanzarile din ziua de astazi
bineteles, este opinia mea personala.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Experienta cuiva, avuta cu magazinul bigfish in aceasta saptamana:

"Cam asa primesti banii inapoi de la cei de pe BIGFISH.RO , pentru care am doar cuvinte de "lauda" si sa nu mai spun ca dupa ce vorbesc prima data cu omul de servici (cred eu) si imi spune ca banii ii voi recupera prin transfer bancar dupa ce primesc ei produsul,nu au avut nici macar bunul simt sa ma sune sa imi spuna ca au ridicat coletul.. Ca mai apoi sa sun eu si sa aflu ca nu se poate prin transfer bancar si ca imi vor trimite banii prin curierat ca vezi Doamne nici prin ramburs nu se putea ca asa e politica lor,cica.. Dupa ce m'am certat cu ei la telefon nu am avut de ales si am cedat.. Si evident am platit de 2 ori curierul. Niste neseriosi nesimtiti si multe alte cuvinte "frumoase"

bigfishcomanda.jpg

Ultima editare:
Pe patronului de la Voblere.ro îl cunosc personal e un tip de notă 10+ florin manea îl cheamă și e unu dintre noi (spinning) și e axat doar pe această ramură în proporție de 80% dacă va menține linia asta în domeniu va fi unu dintre cele mai căutate magazine online

Voblere.ro este un magazin ok.Problema e costul ridicat al transportului.La comenzi mici. Avantajul e ca au marfa si nu exista limita inferioara de comanda. Foarte multumit de colaborarea cu Lucian si Florin Maneaaplaud

Are cineva idee de unde pot lua voblere Duo in afara de la cei de la bigfish sau da cineva o comanda la asiatici ca vreau sa ma bag si eu.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Edd daca comanzi de acolo iesi mult mai scump, indiferent ca imparti costurile cu altcineva. Din pacate cred ca bigfish e cea mai buna optiune, chiar daca aparent nu pare.