Pareri si intrebari Concurs “SpinningClub - Fiecare salau conteaza 2017”

Claudiu

Administrator
Membru personal
Aici este locul unde puteti discuta sau pune intrebari despre concurs. Topicul concursului va fi destinat strict eliberarilor si pozelor.

zamfi

Somn
Teoretic nu. Se face paza, se populeaza cu diverse specii, se plateste taxa de acces , se elibereaza rapitorul minus o stiuca SAU un salau. Deci este de fapt o incinta .Practic insa ,in afara regulamentului cu eliberatul ,as vrea sa stiu care este deosebirea dintre barajul Zetea si Oltul la Sibiu ! De ce? Pai si la Sibiu pe Olt cica se populeaza cu anumite specii, se face paza si se plateste taxa de acces pentru pescarii care nu sunt din Sibiu. La fel este si Bezidul o incinta...Taxa de acces pentru cei care nu sunt membrii AJVPS Mures, controale, anumite populari ,se fac cuiburi artificiale de salau ,etc. Deci?

Ps: Cincisul cred ca este "natural" .Nimeni nu pazeste,nimeni nu populeaza (desi cica da) ,nimeni nu cere taxa de acces...

Claudiu

Administrator
Membru personal
se elibereaza rapitorul minus o stiuca SAU un salau. Deci este de fapt o incinta
Deci raspunsul este chiar in postarea ta. In celelalte situatii nu exista prevederea de a elibera rapitorul si nici nu te controleaza nimeni, adica cam ce vizam si noi aici, eliberatul de bunavoie nu este impus. Pe de alta parte in zona Sibiului controalele nu sunt permanente, ele se fac de obicei prin sesizari. Nu au capital privat cu scop de profit.
Barajul Zetea este exclus.

zamfi

Somn
Am inteles.Si Zetea este administrat de o asociatie de pescari si nu au scop profit.Controalele nu sunt permanente ,ci cum ai noroc.Ca pe noi nu ne-a controlat nimeni. Regulamentul este impus de asociatie de anul acesta ,ca pana acum a fost cu cele 5 kg. In fine.Personal consider ca Zetea este apa naturala, dar este bine sa nu intre in concurs din cauza obligatiei de a elibera pestii minus un salau. Deci nu corespunde scopului concursului.thumbsuuuup

Okama

Somn
Am inteles.Si Zetea este administrat de o asociatie de pescari si nu au scop profit.Controalele nu sunt permanente ,ci cum ai noroc.Ca pe noi nu ne-a controlat nimeni. Regulamentul este impus de asociatie de anul acesta ,ca pana acum a fost cu cele 5 kg. In fine.Personal consider ca Zetea este apa naturala, dar este bine sa nu intre in concurs din cauza obligatiei de a elibera pestii minus un salau. Deci nu corespunde scopului concursului.thumbsuuuup
Nici eu nu am fost controlat, desi au venit la mine baietii sa ma intrebe cum merge, etc. probabil aratam regulamentar. Pe lac stiu ca mai prindeau cv localnici, apoi vindeau salau mai mare pe la pensiuni. Cel putin asa imi spunea tanti de la pensiune. Poate din cauza asta noua regula.

Sus