Peisaje

Am dat cu din alea dar nimic, am intrat si târziu pe apă, trecut de 8(seara). A intrat una la rotativa, vedem mâine de dimineață, o să trag cu ochiul și la ceilalți cu ce dau ca mai sunt bărci pe lac.
Nu știu să fie somn aici, poate șalău o fi dar de câțiva ani de când vin aici nu am auzit să dea cineva dupa el.

Luigi

Salau
Am dat cu din alea dar nimic, am intrat si târziu pe apă, trecut de 8(seara). A intrat una la rotativa, vedem mâine de dimineață, o să trag cu ochiul și la ceilalți cu ce dau ca mai sunt bărci pe lac.
Nu știu să fie somn aici, poate șalău o fi dar de câțiva ani de când vin aici nu am auzit să dea cineva dupa el.
Pãi daca tot bagi un Firetiger, io l-as tzupãi putzin si pe niste structuri, mai stii ce o mai fi pe acolo? Poate Supremu'...

Florin P

Stiuca
Live, prima partidă la știucă anul ăsta. Apa extrem de tulbure, sfaturi? :)
Combinatia verde-galben-portocaliu(pe burta)este printre cele mai provocatoare pe apa tulbure, din ce am invatat eu pescuind . Ma refer la plastice. Negru intermitent pe cocoasa si flancuri, linii sau V-uri, Y-uri.
Cresti gradual agresivitatea nalucilor. Incepi de la silent. Altii procedeaza invers, fiecare e tributar propriilor rezultate, cred. Atat pot spune ca si incepator.

Am dat cu SG cannibal fire tiger, perch, clown de 10 si 12.5 cm, kopito tot verde de 10 cm, mikado fish hunter de 10 cm alb cu capul roșu, relax ohio verde cu glitter si la toate astea n-am avut niciun atac. Am prins 2 la kopito ohio de 7.5 cred o culoare ciudată aproape de natural cu irizatii albastre și coada roșie pus pe offset cu bilă de cheburasha 4g. Ataca foarte mult unde a fost papură/stuf și acum era tăiat la nivelul apei. Dădeam unde era cât de cât loc de recuperat, dar marea majoritate a atacurilor fiind in locuri unde era imposibil de dat. Nici la broască nu a avut, că am încercat mai cu toate nalucile antibradis.

Aurel

Somn
Adevarat! Mare păcat ca cei din zona "nu suntem" mai grijulii cu această minunăție de rau! E braconat, plin de peturi si alte reziduri de orice natură si el tot isi revine, tot frumos rămâne si peste toate mai tine si peste, putin ce-i drept dar oarecum suficient cat sa-ti faca o zi fericită!

Sus