• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

PG Dunare 2018

Espasia

refuz sa cred ca ai marjat la asa ceva !!!
permisul albastru se elibereaza DOAR de ANPA, direct si fara nici o conditionare, este gratuit si sunt obligati sa il elibereze la cerere
permisul alb se elibereaza de catre asociatia contractanta si are valori diferite in functie de asociatie
Este gratis. Da. Ok. Eu ti-am spus ce am patit aici. Pentru ca de la Sibiu, am primit carnet membru+ talon alb + talon albastru. Si da nu mi-au cerut bani, pentru talonul albastru
ANPA a dat la mai multe asociatii si talonul albastru. Pentru a fi impartit in teritoriu. Eu asa cred, si asa mi se pare logic

Mie mi s-ar parea normal sa nu iti mai trebuiasca inca un carton de alta culoare atata timp cat nu se plateste pt el. Si pentru care te pun pe drumuri. Personal trebuie sa merg dupa el la Caracal, doar lunea. Si mi se pare aiurea sa nu primesti PG daca nu ai cartonul albastru, atata timp cat imi platesc contributia. Asa ca, astazi, am intrat fara niciun PG si nici control de la politia de frontiera nu a fost.

pg-ul se obtine prin link-ul mentionat mai sus, dar trebuie copie dupa permisul ANPA albastru pentru Dunare si ape neconcesionate (se obtine lunea de la sedii si puncte de lucru ANPA -sunati inainte, au fost momente cand nu se gaseau) .

16 mai - deschis scrumbie intre km 374 - km 845 ;
23 mai deschis Dunare pe frontiera cu Serbia;
31 mai deschis Dunare pe frontiera cu Bulgaria;
6 iunie deschis la frontiera cu Ucraina , se deschide Razim-Sinoe si pe apele interioare .

sursa ordinul 8/174/2018

Am obtinut pg din toate județele mai puțin Galați unde am voie să pescuiesc pe Dunăre cu Anpa albastru. Dunărea la Galați nu este frontiera și nu am nevoie de aviz dar nu am voie să pescuiesc pe Prut care chiar este frontiera. Ciudat este că din cate stiam eu frontiera nu poate fi concesionata.