Pompa bravo

Boje

Biban
As vrea sa cumpar o pompa Bravo.
Inteleg ca sunt fiabile si te tin ceva timp , prin urmare as cauta una second.
E adevarat sau mai bine noua?

Multumesc,

adiwolf

Moderator
Membru personal
chiar daca scrie Bravo, mecanismul este tot din plastic asa ca recomandabil este noua.
oricum, SH nu prea am vazut scoase la vanzare, decat 2-3 in 5-6 ani

Claudiu

Administrator
Membru personal
Ia una noua pentru ca:
1. Nu stii cat de folosita e
2. Nu prea sunt second si cu atat mai mult una de presiune mare nu gasesti sub 100 euro
Eu am de f multi ani si merge fara probleme. E scumpa insa o sa iti dai seama cat de utila este. Eu am uitat-o anul trecut acasa o singura partida si am injurat cum e mai rau pana sa umflu 3.25 basca am racit si eu si colegul pt ca am transpirat si apoi in barca iarna...

vpn009

Oblete
Boje, am cautat si eu la un moment dat o pompa de genul asta si am ales asa ceva: GENOVO POWER 80D
Eu am luat-o de aici: http://ro.plodex.eu/accesorii.html ... nu online ci intr-un din calatoriile prin Bulgaria am trecut prin Varna si am luat-o de la magazin lor fizic direct.
De vreo 4 ani face servici perfect pentru a umfla o gonflabila de 3m, ii setezi la ce presiune sa se opreasca, e super comoda, ai aceeasi presiune in fiecare balon. Eu ridic capota si infig "crocodilii" in borna bateriei de la masina si gata.

Nu stiu cum e bravo ca n-am avut/incercat dar asta e perfecta pentru mine, am zis ca daca o sa crape dau fuga repede in Bulgaria si mai iau una. N-am mai dat o pompa ... nici nu stiu de cand.

adiwolf

Moderator
Membru personal
depinde de modelul masinii, dar exista sisteme de urcat masina sus pe capota

Boje

Biban
Multam tuturor de info!
In afara de Genovo, care pare super alternativa, mai stiti sa fie si alte variante similare mai ieftine decat Bravo?

Claudiu

Administrator
Membru personal
O poti face si cu o pompa ieftina de volum urmata de cateva pompe de picior pentru presiune.

AlexH

Moderator
Membru personal
mai stiti sa fie si alte variante similare mai ieftine decat Bravo?
Similar nu, dar mult mai ieftin da:

AlexH

Moderator
Membru personal
Cred ca asta functioneaza mai mult ca un compresor, alfel nu vad de ce ar lua atata timp sa umflii barca de 2,80m. Daca e asa s-ar putea sa faca probleme la o folosire mai indelungata, sa zicem peste 15 minute.
Boje daca tot o sa o lasi umflata in garaj, zic ca pana atunci sa mergi pe varianta cea mai ieftina. Eu de cand am luat peridocul nu am mai desumflat-o decat o data, ca sa-i scot podeaua sa o curat bine.

Ultima editare:
Sunt de acord cu Alex, daca planuiesti sa o tii umflata, nu se merita sa investesti in pompa. Doar daca faci cate o iesire pe saptamana si umflii/desumflii tot timpul. Cred ca poti sa iti faci treaba si cu una de picior la o adica

Sus