Postare fotografii

Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri. Nu m-am așteptat la atâtea răspunsuri,sunteți niște colegi jos cu pălăria.jos palaria
Ieri mi-am comandat și eu unul,Taska Diamond Tapered Round Small, sper să fie ok.
Oare cum se procedează să pot posta pe forum poze ?
Trebuie înregistrat undeva și după aceea copiat.....nu pricep,cred că trebuie să iau niște lecții.

Wurger

Somn
Faci poza si apoi, cand scri mesajul, acolo unde vrei sa intercalezi poza, dai un enter, apoi apesi butonul "atasati fisier" de sub chenarul pt mesaj si ala te duce la stocarile de pe telefon. Cauti imaginea, o selectezi si apoi apesi " efectuat".
Poza se va incarca in bara de jos a chenarului de text. Cand e incarcata alegi daca vrei sa o pui miniatura sau intreaga.
Apoi mai dai un enter si continui scrisul. Sau postezi mesajul pur si simplu.
Se pot incarca si pe siteuri specializate de stocare poze. De acolo iei url. Imagine cu copy sau doar click si paste (lipire) in text.
Cu cat o faci mai des cu atat ti minte mai bine si incepi sa dibuiesti si alte moduri.
Curaj ! Nu ai ce strica si daca gresesti nu rade nimeni cu rautate.
Poate face Carbocalm o gluma, da......

AlexH

Moderator
Membru personal
In cazul in care intri pe forum de pe un calculator situatia e asemanatoare, doar ca ai in plus posibilitatea sa tragi poza in chenarul in care scrii cu metoda "drag & drop". Adica click stg pe poza si mentii apasat, tragi poza in chenarul in care scrii mesajul pe forum si eliberezi butonul mouse-ului.

Sus