Recomandare combo

Pentru a primi ceva recomandari trebuie să ne spui cu ce fel de năluci vrei să cauți bibanul, la ce adâncimi, râuri sau lacuri...
Eu folosesc o lansetă o lansetă Savage Gear XLNT3, 2.43m, 3-18g împreună cu o mulineta Daiwa Ninja 2500, dar dacă ar fi să aleg din nou aș merge pe varianta mai scurtă și mai light a lansetei, adică XLNT3 de 2,13m/2-10g.

D

Deleted member 1113

Guest
Pentru ce vrei tu, eu am folosit combo ul de mai jos. Dar e de biban și de clean (chiar dacă e un pic mai fast față de cum recomandă lumea la clean).

Luigi

Stiuca
Niet,carbon C-X40,asa ii spune acu..clappingclapping
Carbon sau plastilina sau ce-o fi, am luat si io una pentru nevasta-mea sa-i fac bãtz de pastrav, am pescuit cu ea si am scos pastrav de 50+ dar e jenant de slabã, toate componentele ii joacã, pickupul e oribil! La 20€ nici nu ai ce sa ceri. Sper sa nu punã vreodata mâna nevasta pe Legalisul meu, diferenta e atit de mare incit ar putea sa traga niste concluzii cam nasoale despre cit de mult o .... nah, intelegi...

Pentru a primi ceva recomandari trebuie să ne spui cu ce fel de năluci vrei să cauți bibanul, la ce adâncimi, râuri sau lacuri...
Eu folosesc o lansetă o lansetă Savage Gear XLNT3, 2.43m, 3-18g împreună cu o mulineta Daiwa Ninja 2500, dar dacă ar fi să aleg din nou aș merge pe varianta mai scurtă și mai light a lansetei, adică XLNT3 de 2,13m/2-10g.
Pescuiesc pe siret, adancimea nu stiu sa o zic exact, in special as folosi gume

Sus