Recomandare suport Sonda sonar

Karil _gen

Oblete
Tocmai ce am achiziționat un Lowrance elite 7 TI 2 și nu vreau sa gauresc oglinda ptr a prinde sonda pe barca. Doresc o recomandare de suport bun dar nu foarte scump.
Mulțumesc.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Este un suport la decathlon ok si ieftin. Sau asteapa pana sapt viitoare ca imi ajung niste menghine si axuri de minn kota.

adiwolf

Moderator
Membru personal
alea din decathlon nu sunt defapt, exista unul in Palady si unul in Bacau, dar ma indoiesc de existenta lor fizica

Karil _gen

Oblete
Este un suport la decathlon ok si ieftin. Sau asteapa pana sapt viitoare ca imi ajung niste menghine si axuri de minn kota.
Aștept menghina și ax minnkota. La ce pret?

alea din decathlon nu sunt defapt, exista unul in Palady si unul in Bacau, dar ma indoiesc de existenta lor fizica
Orice doriți de la Decathlon și nu sunt în stoc pe România, le puteți face comanda online din Franța și vin în cca 10 zile.

adiwolf

Moderator
Membru personal
stiu. scrie pe site.
doar ca era de dorit sa vad intai produsul fiindca are elemente din plastic si am mai rupt ceva asemanator.
la cat costa sonda, prefer ceva solid si bun

vioril

Biban
de unde pot cumpara menghina asta de motor electric si tija ? aveti idee de pret - costa mai mult de 350 lei ambele ?

Ultima editare:
Cel mai bun suport pentru sonda de la sonar, pentru pneumatici.

Inițial eram chitit sa iau doar menghina, dar pe principiul ca unde a mers mia poate merge și suta, am luat și axul. Buna alegere. Are cei mai groși pereți posibili și sta atât de fix în menghina ca nu îmi vine sa cred.
Mulțumesc lui Claudiu ca le-a adus și lui Nemernic ca mi-a arătat smecherezul.

Vezi atașament 21169Vezi atașament 21170

adiwolf

Moderator
Membru personal
Cel mai bun suport pentru sonda de la sonar, pentru pneumatici.

Inițial eram chitit sa iau doar menghina, dar pe principiul ca unde a mers mia poate merge și suta, am luat și axul. Buna alegere. Are cei mai groși pereți posibili și sta atât de fix în menghina ca nu îmi vine sa cred.
Mulțumesc lui Claudiu ca le-a adus și lui Nemernic ca mi-a arătat smecherezul.

Vezi atașament 21169Vezi atașament 21170
pai arata-ne si mai departe, nu fi modest, nu te rusina!
cea mai buna alegere thumbsuuuup

adiwolf

Moderator
Membru personal
multumesc frumos.
eu o faceam altfel, dar nah, fiecare cu ideile lui.
pe filet?! cum asta?!! ce sonda ai tu?!
mutam discutia la suporturi sonda?

multumesc frumos.
eu o faceam altfel, dar nah, fiecare cu ideile lui.
pe filet?! cum asta?!! ce sonda ai tu?!
mutam discutia la suporturi sonda?
La mine terminarea axului e cu filet(vezi poza de mai jos, unde pe ax e gri, acolo e filet), și as vrea să fac și prinderea de la sonda tot cu filet din ceva inox, ca să nu mai gauresc axul. Acesta este din ceva material compozit, foarte dur, rigid si foarte ușor.
Te rog muta la subiectul potrivit, discuția.
20190402-122359_e51a036e-df58-4f09-8f1c-c975a9f16e14_1200x.jpg

Karil _gen

Oblete
Mulțumiri lui Claudiu pentru menghina și încă o data îmi cer mii de scuze ptr mesajul de la acea ora târzie.
Daca se dorește se poate închide acest topic și discuțiile despre montaj /mod de prindere sonda sa se mute la categoria potrivita.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Nu e nici o problema, topicul ramane deschis pentru a primi sugestii si de la alti utilizatori.

Karil _gen poate pui si poze cu tipul tau de montaj sa ne inspiram

Sus