• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Reparatie si intretinere mulinete

Normal ca nu am trimis-o sa ma aflu in treaba. Mulineta avea un fashait in plus la mulinare ca si cum intrase un fir de iarba sub rotor ( ca sa intelegi sunetul facut.. nu chiar intrase.. zimbettt) si in urma conersatiei cu Edy am ajuns la concluzia ca e mai bine sa ii faca o ungere. La galet a verificat din exterior ( prin rotire banuiesc ) si nu l-a mai desfacut. Mergea perfect si fara sunete in plus.
Dupa gresare nu mai fashaie. E perfecta. Piticii mei sunt satisfacuti maxim.

P.S. Emoticonul cu popa era o gluma. Adica eu cu mana mea nu as desface o Stella, Doame-feri'.

Pana la urma lumea mai si exagereaza.Au fost unele Stele FI cu probleme, dar cred ca au fost cazuri izolate.Daca o folosesti corespunzator nu cred ca ai probleme cu ea.Daca pui jig-uri de 30g si dai cu ea pe rauri mari, cu siguranta o omori intr-un sezon.Ce a zis Edi de mulineta ta Aline?Cum se prezenta in interior?
PS: colaborarea mea cu Edi a fost impecabila de fiecare data.Nu am ce sa ii reprosez.Cred ca sunt putini care fac ce face el.

Nu am intrebat cum arata la interior. Mi-a trimis poze cu ea gata unsa. Cum ii ziceam unui prieten, eu nu intreb mecanicul cum imi repara masina pentru ca oricum nu ma pricep. Doar verific daca merge bine dupa reparatie...zimbettt

Pana la urma lumea mai si exagereaza.Au fost unele Stele FI cu probleme, dar cred ca au fost cazuri izolate.Daca o folosesti corespunzator nu cred ca ai probleme cu ea.Daca pui jig-uri de 30g si dai cu ea pe rauri mari, cu siguranta o omori intr-un sezon.Ce a zis Edi de mulineta ta Aline?Cum se prezenta in interior?
PS: colaborarea mea cu Edi a fost impecabila de fiecare data.Nu am ce sa ii reprosez.Cred ca sunt putini care fac ce face el.
Nu stiu daca omori o mulineta cu alde 30gr la jig. Doar daca dai cu marimi mici sa apara probleme. Cineva care foloseste un fi 2500 spune ca merge bine cu 28gr din barca...acum sa vedem si dupa un an sau doi daca mai isi sustine ideea.
Chestia cu gresarea deficitara chiar e deranjanta, indiferent ce scrie pe mulineta.
La seria veche, branzino de mai sus se vede ca nu ducea lipsa de vaselina inainte de curatare, doar ca am vrut eu sa o schimb.

Importanta e si garantia daca ai lucru cumparat din magazin, sunt destule cu defecte care se pot remedia pe garantie.
Stiu pe unii care le-au dat si retur dupa ce le-au cocosat pe dunare si le-a mers vrajeala..au primit si banii inapoi.

Dragi colegi, am si eu nevoie de o sursa de rulmenti miniaturali, vreau sa mi tunez o Daiwa Freams cu niste rulmenti la tambur, si la galet. aveti ceva idee de o sursa? Si niste saibe mi ar fi de folos.