Review dam effzett evidence spin 2. 25 10-35

Salut prieteni, vreau sa impartasesc cu voi noua achizitie dam effzett evidence spin, mi-a luat ceva timp sa ma decid pana sa aleg( cheltuielile actuale nu imi permit ceva custom) si m-am dus la risc pe un bat pe care nu am auzit sa il fi folosit nimeni... Pot confirma urmatoarele parti pozitive :
1. Punct de echilibru fara mulineta undeva langa mandrina
2. Blank ranforsat
3. Camera de rezonanta de carbon ( la 650 pretul batului, mi se pare wow ca are asa ceva)
4. Actiunea fast ( cred ca merge spre x fast datorita faptului ca este ranforsat)
5. Are 176 de gr duta datele "tehnice" insa mie nu mi se pare deloc, as putea spune ca este un medium light lejer
6. Puterea de aruncare 10g35, real zic ca duce bine 7 pana la 40
Una peste alta, de 650 de lei mi se pare o super achizitie. Daca vreun coleg l-a pescuit astept o parere. Fire intinse!

Te ai grabit, azi e 369,90...in rest, numai de bine!!!
Da atata am dat si eu, doar ca ala e pret de oferta acum... In rest pretul ei este 650... Cat se poate incerc sa fac achizitiile in perioada de iarna, au preturi mult mai bune... Acu vanez un fl de 3000 , la ala nu presimt ca voi fi la fel de norocos

cred ca este putin invers.
pretul ei este putin peste cel platit in promotie, celalt pret........sa ajunga la toata lumea, cum se spune in vanzari!!
Habar nu am... Nu era ceva ce urmaream de mult... Pot spune ca a fost "iubire la prima vedere, pe interes" ca bugetul era oarecum limitat. Am verificat ssi alte site uri sa nu fie oferta ca la altex, si pe altele am gasit-o cu 650, si am zis wft... Hai sa fie asta

shogunu65

Stiuca
Cred ca Adi zicea ca prețul redus e mai apropiat de prețul real, adică cel de producție. Restul e adaos care sa acopere cheltuieli de logistica, marketing, dar mai ales profit.
foarte bine ai spus apropiat de pretul de productie.... in general, cam 80-90% dintre promotii, oricat de "atractive" ar parea, au preturi mai mari decat pretul de productie. Deci oricum ne ar prezenta vanzatorul promotia, el tot are un castig cat de mic.

adiwolf

Moderator
Membru personal
categoric, nimeni, dar absolut nimeni nu poate vinde un produs sub pretul de productie sau achizitie, iar in UE este si ilegal sa faci asta, deoarece trebuie platit acel mirific TVA - taxa pe valoare ADAUGATA !!!
asadar cand cumperi ceva si vrei sa il revinzi, este musai sa adaugi ceva, chiar si 1 leu, ca statul si entitatile lui sa poata taxa si sa poata trai !!
cat priveste lantul producator - distribuitor national - distribuitor zonal - retailer final, cei mai castigati sunt cei doi distribuitori, national si zonal (uneori poate fi acelasi), apoi retailerul si in final producatorul - vorbesc de procente de adaos si profit.
in fine, sunt multe rahat-uri economice, dar sa nu traiti cu ideea de cadouri sau reduceri reale

categoric, nimeni, dar absolut nimeni nu poate vinde un produs sub pretul de productie sau achizitie, iar in UE este si ilegal sa faci asta, deoarece trebuie platit acel mirific TVA - taxa pe valoare ADAUGATA !!!
asadar cand cumperi ceva si vrei sa il revinzi, este musai sa adaugi ceva, chiar si 1 leu, ca statul si entitatile lui sa poata taxa si sa poata trai !!
cat priveste lantul producator - distribuitor national - distribuitor zonal - retailer final, cei mai castigati sunt cei doi distribuitori, national si zonal (uneori poate fi acelasi), apoi retailerul si in final producatorul - vorbesc de procente de adaos si profit.
in fine, sunt multe rahat-uri economice, dar sa nu traiti cu ideea de cadouri sau reduceri reale
Cam asa e... Inca cei cu site uri poate au mai multe discounturi avand asa rulaj de marfa, dar magazinele mai mici... In fine, comandasem la un magazin acu cativa ani un sportex, numai ce se lansase black pearlul. Mi-a aratat factura si castigul lui, pe vremea aceea castiga undeva la 150 de lei, ai faptul ca a fost adusa pe comanda, mi-a facut un pret mai bun, undeva la 90 de lei ( sustinand ca e adaosul minim)

Sus