Revizie Motoare Termice

dusko

Oblete
Buna ziua. Daca stie cineva, rog un contact in Timisoara sau imprejurimi pentru reparatii/revizie motor. Am un Mercury de 9.9 cai. Multumesc.

kejmeru^

Oblete
Salut, am cumparat anul trecut un ansamblu barca+motor, neavand inca permisul si nefiind sezon, am amanat revizia motorului pentru primavara. Este un yamaha de 20, incercand sa schimb uleiul din cizma, nu am putut reusit sa desfac niciunul din cele doua suruburi pentru a da drumu la ulei. Ori au fost strânse anterior foarte tare, ori s a creat cumva un vid.
A mai patit careva, aveti vreun sfat pentru a le desface?

Costi

Stiuca
Si la mine erau destul de intepenite. am reusit sa le desfac cu o surubelnita mare indoita la 90 grade. Incearca cu una de asta... poti aplica mai multa forta.
res_c72ef2b3481ef82b7d9f419305124597.jpg

Salut, am cumparat anul trecut un ansamblu barca+motor, neavand inca permisul si nefiind sezon, am amanat revizia motorului pentru primavara. Este un yamaha de 20, incercand sa schimb uleiul din cizma, nu am putut reusit sa desfac niciunul din cele doua suruburi pentru a da drumu la ulei. Ori au fost strânse anterior foarte tare, ori s a creat cumva un vid.
A mai patit careva, aveti vreun sfat pentru a le desface?
Recomand o surubelnita cu impact pentru a nu strica surubul si sa iti faci si mai mult de lucru sa il extragi. Nu este scumpa si o vei folosii si la strans.

tao

Biban
Salut, va rog daca aveti un contact pentru revizie Tohatsu 30 cp, in Bucuresti, cu factura. Multumesc

Sus