• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Rezultatele partidelor

Crede.ma ca au fost, Claudiu. Si de 10 si de 8 sau de cat sunt, si firetiger si natural perch. Cu offset merg mai greu armate (da, Decoy de la tine), cu worm hook si bila, cu jig de la decathlon cu baț de florocarbon. Incet, repede, constant, cu pauze, cu joc sau fleashca....n.a mers.
Posibil sa ma fi lucrat Okama la Dumnezeul pescarilor ca l.am trezit la o ora indecenta si i.am facut propuneri indecente (sa mearga la stiuca).
Am avut insa ocazia sa testez la lansari cu glidere, linguri, topwatere si spinnerbait, lanseta inelata de Boje. Merge brici la aruncat si jucat.

Daca am plecat cu gandul sa fac o filmare la o evolutie de vobler am ajuns pe altundeva,nu vroiam sa merg acasa si asa am dat o tura sa vad niste locatii ptr 1mai,au sa fie multe afine anul acesta...

Am dat drumu la net sa vad ceva pe harta si un prieten de afara m-a lasat cu gura cascata,luase mai multi pastravi, cel mai mare 4,5kg,asa ca capturile mele nici nu mai conteaza,m-au lasat si fara ultima guma de aceea culoare.Partea frumoasa este ca am ajuns acasa cu o roaba de pietre.

Si inca cateva poze , din ultimile doua zile.

A fost foarte fain, culmea este ca au muscat la tot ce le-am dat, Iar unele mici au muscat la naluci mari, altele mai mari au intrat pe naluci mici, nu era o regula.
Am dat cu crank, minnow, swim-bait, cauciuc (Mike the Pike sau Ricky the Roach, Strike Pro Pig-Shad, Savage-gear Trout...) linguri si spinnerbait, sau chatterbait. Dar asa cum spuneam, nu cu hotarare.

Cele mai mari prinse de mine au fost la Salmo Skinner de 10 cm, iar prietenul meu, la cel mai mare "Mike the Pike", cel de 200 g.

Pe la 12.00 plecau la culcare si se reactivau pe la 16.00, pana la 19.00 cand ieseam de pe balta.

Enjoy

2018_04_Periprava-71.JPG
2018_04_Periprava-77.JPG
2018_04_Periprava-86.JPG
2018_04_Periprava-92.jpg
2018_04_Periprava-103.JPG
2018_04_Periprava-104.JPG
2018_04_Periprava-105.JPG
2018_04_Periprava-111.JPG

Si inca cateva poze , din ultimile doua zile.

A fost foarte fain, culmea este ca au muscat la tot ce le-am dat, Iar unele mici au muscat la naluci mari, altele mai mari au intrat pe naluci mici, nu era o regula.
Am dat cu crank, minnow, swim-bait, cauciuc (Mike the Pike sau Ricky the Roach, Strike Pro Pig-Shad, Savage-gear Trout...) linguri si spinnerbait, sau chatterbait. Dar asa cum spuneam, nu cu hotarare.

Cele mai mari prinse de mine au fost la Salmo Skinner de 10 cm, iar prietenul meu, la cel mai mare "Mike the Pike", cel de 200 g.

Pe la 12.00 plecau la culcare si se reactivau pe la 16.00, pana la 19.00 cand ieseam de pe balta.

Enjoy

Vezi atașament 10980 Vezi atașament 10981 Vezi atașament 10982 Vezi atașament 10983 Vezi atașament 10984 Vezi atașament 10985 Vezi atașament 10986 Vezi atașament 10987
Inseamna ca am si eu ceva sanse la Mike de 200,nu le-am luat degeaba