• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Rezultatele partidelor

Cosmine, interesant voblerul cu nume de japiță si culori de semnalizator de Moskvich. E floating sau sinking ? Zici ca.i primul salau pe anul asta ? Răul a foat făcut cum se spune.
Octavio, nu ma indoiam ca o sa li se faca rusine salailor si o sa dea cand au vazut patrula aia inarmata ca in Star Trek.
E floating,trebuie sa probez si modelul de 7.5 cm

O altă zi frumoasă cu prietenii. Capturi mai puține, mai mici , însă ne-am distrat ca întotdeauna.
A1B5A524-9FD3-459D-9E54-22AAD5744926.jpeg
CBF1B75D-09BB-46AD-956E-FED09720BBD5.jpeg
977A2CE6-2BF4-4603-8615-7226329DDEE8.jpeg
BE1A5ACF-2229-4FB9-B31C-4B970E4FE88E.jpeg

Răzvan lanseta din partida trecută e Glx bsr 852..E o lansetă pentru jiguri, echivalentul jwr la modelele actuale. Aceia in concret are vârful rupt cam 10 cm , am reinelato la Narik si mi-a ieșit o lanseta f rapidă. Ma bătea gândul so dau însă la șalău la partida trecută ma lămurit so țin.

Sfintii si cartofi......

Sambata am reusit sa imi recuperez naluca si sa am parte de un drill,nu am stat mult pentru ca am promis ca mergem la cirese,seara ma prinde cu ochii atintiti spre muntii luminati de ultimele raze de soare pe un fond de gri-negricios,speram sa nu ploua duminica,se anuntase ploaie pe la 14...

Duminica sunt matinal pe apa,o racoare specifica inceputului de mai nu ptr data la care suntem strange tricoul,nu am rabdare sa beau cafeaua si bag o lansare,ma echipez si plec pe rau,prima captura nu se lasa asteptata,este unu mic,am schimbat ancora cu una mai mica,vroiam sa vad daca ii gasesc acolo unde trebuie sa fie,asa s-a si intamplat pret de vreo ora,azi nu am chef de poze.....

Urc pe rau si am parte de activitate,multii medii,in jur de treisprezece centimetri,rotativa se agata tot mai des in plase de cartofi agatate pe sub pietre,asa de multe nu am vazut niciodata,raul este compromis, o bucata buna,bine ca pastraviori nu le baga in seama dar mie mi se acrise,pe cele care le vedeam le ocoleam, eram la un concurs printre jaloane dar cele care au prins culoarea substratului sfantu le vedea,cobor toti sfinti din ceruri....ma decid sa ma intorc imi ajunsese zic,cobor pe un drum care era plin de mizeri aruncate, clar de cei cu carutele dupa modul in care sunt imprastiate pe camp,asa ceva nu vasusem....nu mai detaliez.....sigur imi faceam o camera si o mobilam cu ce era pe camp.

Ma urc in masina si urc vreo 2km mai sus,o opresc la umbra,un miros de oaie isi facea prezenta,bag sprayul in buzunar si ma duc la apa,ii gasesc pe pistruiati si uit de mizerii,am parte cativa mari si plasele de cartofi iarasi nu imi dau pace,am sperat pana in ultima clipa ca scap de mizeria asta dar nu a fost sa fie asa ba din contra cu cat urcam cu atat erau mai mari gramezile,atatea tuburi de tv sparte si electronica sparta nu am vazut niciodata,cireasa de pe tort a fost un feon din '80,cel in forma de U,era proaspat ca nu avea patina data de rau,era agatzat cu cablu dupa o piatra si se ondula usor in curentul apei,arunc ce pot pe mal dar ma cuprinde o disperare,nu pot sa le adun pe toate,sunt multe si eu azi am venit la pescuit si relaxare....cobor iarasi sfintii ......

Ma urc in masina si ma gandesc ca in padure nu va fi asa,surpriza nu se lasa asteptata,o gramada mare de cartofi era aruncata acolo,cat de tampit nervosraunervostaresa fi sa te duci sa arunci cartofi aia acolo,nu i-am vazut stricati dar nici nu m-am dus pana acolo in speranta sa nu fi fost pe post de momeala la salbaticiuni pentru ca da, astia cu capul patrat mai fac de astea,(m-am intalnit cu unu anu trecut cat eram la ciuperci si a avut tupeul sa imi spuna ca ce caut acolo ca este zona de refacere.....ii le-am bagat de s-o saturat,nu i-a ajuns un frigider a mai imprumutat de la neamuri, o taiat-o cu atv pana sa ajung de pe coasta la masina)

Gasesc un loc unde sa parchez si ma bag pe rau in speranta ultimului peste prins,s-a si intamplat ca si la ultimele partide avute pana acum,ma linistesc si ma gandesc ca inca pistruiatu este rege in apa si nimeni nu ii va lua locul....plec acasa prea repede decat imi propusesem si neplouat.