• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Rezultatele partidelor

Nu eram sigur daca sa mai postez sau nu, dar am zis ca pana la urma ar fi bine sa va zic ca eu am avut azi parte de o alta gherla.Durereeee
Am vrut sa dau like, dar nu se face! consolat
Si eu am avut parte de o plimbare frumoasa pe Scorei.
PS : #CLAUDIU, nu gasesti niste zambareti mai faini? Ma dispera caricaturile astea de emoticoane!

Multumesc, chiar mi-au intrat numai îmbrăcați. A fost o zi super si as lasa oricand pescuitul la peste mai mare pentru o bibaneala ca asta
Chapeau bas, acum lasand gluma la o parte, eu sunt un mare fan al bibanului. Nu as da alt rapitor pe un biban mare, oricat as vrea. Ceea ce ma impresioneaza la modul tau de pescuit este ca ai facut o selectie majora a pestilor folosind tehnica potrivita si guma potrivita. Eu ma dau in vant dupa voblere crankuri shaduri si rotative/oscilante mici, pentru ca-mi place cum ataca asa infundat sub pelicula. Dar asta inseamna ca nu realizez o selectie adecvata, intrucat prind haotic unde marea majoritate sunt mici si am vreo 2-3 mai mari ca ai tai.
Faptul ca pescuiesti rafinat si nu grosier ca mine e o evolutie in sine. Trebuie clar sa invat si eu.

In alta ordine de idei o noua gherla. Am arata fundul pierzand un minnow mepps cu inaintasul si agrafa cu vartej. Astia doi spinningari cu pene m-au spart. Bine n-avea nici balta peste, vorba autorului.

Atașamente

Chapeau bas, acum lasand gluma la o parte, eu sunt un mare fan al bibanului. Nu as da alt rapitor pe un biban mare, oricat as vrea. Ceea ce ma impresioneaza la modul tau de pescuit este ca ai facut o selectie majora a pestilor folosind tehnica potrivita si guma potrivita. Eu ma dau in vant dupa voblere crankuri shaduri si rotative/oscilante mici, pentru ca-mi place cum ataca asa infundat sub pelicula. Dar asta inseamna ca nu realizez o selectie adecvata, intrucat prind haotic unde marea majoritate sunt mici si am vreo 2-3 mai mari ca ai tai.
Faptul ca pescuiesti rafinat si nu grosier ca mine e o evolutie in sine. Trebuie clar sa invat si eu.

In alta ordine de idei o noua gherla. Am arata fundul pierzand un minnow mepps cu inaintasul si agrafa cu vartej. Astia doi spinningari cu pene m-au spart. Bine n-avea nici balta peste, vorba autorului.
În mod sigur tehnica trebuie adaptată după locul de pescuit. La mine unde am dat la biban apa avea vreo 7 m., era concentrat acolo, la jig clasic mi-au intrat mai mici, atunci am schimbat pe drop shot si a dat roade, s-a făcut o selecție. Cu voblere si rotative la mine merge doar vara si la început de toamna, acum doar plastic serveste stimabilul

Si postam acolo, caci si eu voi fi cu abonamentul la zi, “uite ce am prins astazi:”
Poze diverse, naluci cu care am dat, truse, idei, peisaje. Caci toate le “prindem”. Pai nu? Sa ne mai innecam amarul, caci cu ăstia de pe Olt, vorba lu’ zamfi .

Chiar m-am mirat si eu la cati colegi le place gherlazimbettt.
Asa ca, dau la schimb gherla pe o partida de vis.helppp
Cred ca toti colegii care au apreciat "gherla" au facut acest lucru in primul rand in considerația persoanei cat si zic eu a faptului că de multe ori s-a întâmplat să nu prind absolut nimic, am recunosct, dar intotdeauna am apreciat persoanele care au recunoscut si ei acest fapt. Ba mai mult chiar intr-un mod oarecum public. Asa ca AlexH jos palariadin partea mea!

Eu am apreciat sinceritatea, nu gherla.
De astea am si eu destule in ultima vreme, chiar daca mai prind cate un pui de peste asa, cat sa intretina focul, cum a zis Claudiu...nnnoroc
E periculos sa stii. Ca la ca de sincer sunt o sa va saturati dand click pe rezultatele partidelor uitandu-va la filmul Gherla Reloaded unde eu ma inconvoi sub parturile repetate ale lebadoilor. Chiar ma intrebam deunazi ca aia sigur pasteau matasea broastei, razand in hohote de mine.

Alex, eu spun ca trebuie sa recunosti oficial ca daca nu esti cu mine la pescuit nu prinzi. Daca sunt eu in barca ai vazut... si daca mulinezi repede sa scoti ca eu m-am agatat tot vine cate un bass.