• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Rezultatele partidelor

Văd că nu tușesc șalăii de la canibalul nou. Sau e cel de la "chineji"?
Nu tusesc deloc, ba chiar cred ca le place foarte mult. E modelul nou de 6,8 cm. Am luat ieri si pe cel de 8 cm. E bun si la stiuca, mi-au intrat si ceva marle. Si cand merge canibalul firetiger si nu ai, il poti inlocui cu Mikado Fishunter firetiger. Le-am incercat in paralel si au dat roade

Excelenta partida anem , e timpul pentru pescuit marin, sa vedem ceva exotic :)
am incercat sa fac vreo 2-3 iesiri si in apa sarata prin niste zone cat de cat apropiate de locul in care locuiesc. nu spun nu ... doar ca pescuitul parea putin cam anost datorita unor locuri foarte foarte limitate in care puteau fi pestii. pe aici din pacate nu prea sunt zone cu stanci si sunt nevoit sa pescuiesc in gurile de varsare ale anumitor rauri ... in cazul meu un brat al Po-ului.

dar ................... cateva ierni (sper ca nu prea multe) inca voi mai cauta avatii. ulterior ... daca totul iese asa cum trebuie avatii vor fi inlocuiti cu niste somoni/pastravi de aceleasi dimensiuni plus ceva pesti marini ... ambele chestii destul de accesibile. se spera ... peacefingers