Rezultatele partidelor

Claudiu

Administrator
Membru personal
Azi nu a fost gherla, am rupt bibanul pe benzar mix si "vermus" la pluta

IMG-20210725-WA0009.jpg
IMG-20210725-WA0008.jpg
20210725_172006.jpg
20210725_171607.jpg

vasi25

Salau
O partida scurta in care avatii nu au colaborat. In schimb am dat de un clean foarte nervos:))
Ceva se intampla cu raul, creste si scade drastic in decurs de 24 ore, il urmaresc in fiecare zi deja de vreo o luna, iar nivelul nu a fost niciodata constant, acum a scazut mai mult de 50cm in 2 zile, in plus nu l-am vazut niciodata asa limpede
Ps: viClean asta nu a avut mai mult de 30cm
20210727_222019.jpg

viClean

Salau
O partida scurta in care avatii nu au colaborat. In schimb am dat de un clean foarte nervos:))
Ceva se intampla cu raul, creste si scade drastic in decurs de 24 ore, il urmaresc in fiecare zi deja de vreo o luna, iar nivelul nu a fost niciodata constant, acum a scazut mai mult de 50cm in 2 zile, in plus nu l-am vazut niciodata asa limpede
Ps: viClean asta nu a avut mai mult de 30cm Vezi atașament 44703
Si totusi a atacat thrill-ul ala de 7cm? Dupa cum am mai spus rauri diferite obiceiuri foarte diferite :D

vasi25

Salau
Si azi cautand avatul, cu cateva atacuri nefinalizate, am zis sa incerc unpic si dupa lasarea intunericului, chiar daca nu am echipament dedicat somnului.
Pe la 9:30 au inceput bataile, dupa sunet eram convins ca nu e avat.
Partida s-a incheiat pe la ora 11 cu 2 capturi un somnic la vreo 1kg si celalalt la vreo 4kg.
Inca o data batul mi-a depasit total asteptarile, pescuiam pe un curent puternic si totusi dupa cateva minute am reusit sa scot afara fara probleme somnul mai marisor.
Ps: Thrillul a bifat a 4a specie
20210729_220239.jpg
20210729_221620.jpg

Kleniacul

Stiuca
Am reușit acum două zile sa ajung la peste,pe la 15.30,deși initial era toată ziua liberă.După 3 strapi,eliberați,a venit ceva mare,probabil un somn de minim 5 kg,de mă uitam cum se duce pe curent și derula f frumos firul de pe Aspire 4000.Dupa vreo 20 de metri s-a rupt cârligul, dădeam cu cheburaska cu 20 g. Adevărata nenorocire s-a produs după,cînd a venit administratorul și mi-a spus că a închis balta la spinning datorită unor pescari găsiți cu strapi.La 17.10 eram deja în masină,cu mulți nervi la adresa ,,colegilor"sacoșari.

Erikosu

Biban
Am reușit acum două zile sa ajung la peste,pe la 15.30,deși initial era toată ziua liberă.După 3 strapi,eliberați,a venit ceva mare,probabil un somn de minim 5 kg,de mă uitam cum se duce pe curent și derula f frumos firul de pe Aspire 4000.Dupa vreo 20 de metri s-a rupt cârligul, dădeam cu cheburaska cu 20 g. Adevărata nenorocire s-a produs după,cînd a venit administratorul și mi-a spus că a închis balta la spinning datorită unor pescari găsiți cu strapi.La 17.10 eram deja în masină,cu mulți nervi la adresa ,,colegilor"sacoșari.
Pffff,e de speriat cu sacosarii astia.

AlexH

Moderator
Membru personal
Adevărata nenorocire s-a produs după,cînd a venit administratorul și mi-a spus că a închis balta la spinning datorită unor pescari găsiți cu strapi.La 17.10 eram deja în masină,cu mulți nervi la adresa ,,colegilor"sacoșari.
Sa nu imi spui ca ai si platit taxa in cazul asta, mai ales daca nu a afișat nici un anunt in acest sens.

Kleniacul

Stiuca
Nu am plătit,dar sînt frustrat,pescuiesc acolo de vreo 12-13 ani,chiar au marit taxa anul trecut si era destul de liberă,dar asta e. Dădeam cu 20 g și cu o culoare celebră, Mann's MFCHOL,de 5 cm.Trebuie să bubuie pe fund,in curent,altfel nu prea dă,cu 12 g țineam fundul,dar nu ataca.

Sus