Rezultatele partidelor

toby

Stiuca
Frumoși șalăi are Dunărea! M-am oprit jumate de oră la întrare în Dubova dinspre Orșova, anul trecut am văzut pe unu ca dădea cu peștișor și am dat și eu, prins un strap. Anul acesta avem loc nu mai este disponibil, s-a început de construit... am dat la nimereală și au ieșit ăștia 2.
Dacă mai știți vrun loc unde pot da de pe mal după șalău/ avat pe lângă Eșelnița...
Vezi atașament 45884Vezi atașament 45885
Încearcă in aval de Manastire pană la intrarea din golful Mraconia

Luigi

Somn
Pe ãsta l-am simtzit! Nori, ceva vânt, frig si esentzialul e ca s-a rãcit putzin lacul, de i-am si dat in scris unui coleg (fara exagerare) ca azi sau maine prind salãu. "Nu e numai vreme de salãu, ci de salãu mare!". Asa a fost:
20210921_161159.jpg

89 cm.
Dãdeam degeaba cu dinamovista, se pare ca e varzã si la pescuit, nu doar la fotbal, si pe locul meu de recorduri imi şopteşte instinctul de pescar "Pune-o bre pe aia chartreuse, care îi place lui Zamfi!" O trec o datã pe unde mai fusesem si ma loveste norocul! Si nici nu eram atent, ca doar mai trecusem pe acolo, asa ca am contrat la vreo secundã si l-am luat de coltzul gurii, din afarã. Restul a fost un drill pe cinste, o tzeapã din coamã intratã adânc in deget si o învãtzaturã: sa stau naibii chitit pe fir, ca altfel pot rata asa o bucatã!

Luigi

Somn
Chiar nu s-a luptat prea tare, cred ca locul unde sunt intzepatzi conteaza foarte mult. In anumite pãrtzi ale gurii îi doare mai mult, si ãia se luptã feroce. Ãsta a fost cu toatã guma in gurã de mai iesea doar bila jigului afarã, prins perfect de cerul gurii. Dorule, rapitorTM , exact unde ai avut tu stiuca aia mare. De maine se stricã vremea, e timpul sa vii incoace. Sau sa veniti, fratzilor, am asa o presimtzire...

Kleniacul

Stiuca
Ieri am fost la pescuit,inițial destinația era o baltă,dar,după ce am vizitat două bălți,una pe care am pescuit,alta nu,am ajuns pe a 3-a,pe care nu mai fusesem de 5-6 ani.Aici surpriza, plăcută ,a fost mare.Populatia de răpitor este f mare,biban,stiucă,șalău,condiții de bun simț, ca taxă,retinerea pestilor sau supravegherea pescarilor.Bibanul mărișor nu prea mai este prezent în bălți,de aceea mi-a plăcut f mult partida,am reținut 5 bibani,am prins peste 15 mîrlițe,pîna la 500 g,strapi f mulți,deasemeni bibani.Prietenul care a fost cu mine a prins și reținut un salău de 59 cm,2,1 kg,plus multe mîrlițe ,strapi,bibani.Balta are și mult peste pașnic.Este un exemplu singular că se poate să ai peste mult și condiții bune pt pescari,la staționar sau la răpitor.

Avat

Biban
Ieri am fost la pescuit,inițial destinația era o baltă,dar,după ce am vizitat două bălți,una pe care am pescuit,alta nu,am ajuns pe a 3-a,pe care nu mai fusesem de 5-6 ani.Aici surpriza, plăcută ,a fost mare.Populatia de răpitor este f mare,biban,stiucă,șalău,condiții de bun simț, ca taxă,retinerea pestilor sau supravegherea pescarilor.Bibanul mărișor nu prea mai este prezent în bălți,de aceea mi-a plăcut f mult partida,am reținut 5 bibani,am prins peste 15 mîrlițe,pîna la 500 g,strapi f mulți,deasemeni bibani.Prietenul care a fost cu mine a prins și reținut un salău de 59 cm,2,1 kg,plus multe mîrlițe ,strapi,bibani.Balta are și mult peste pașnic.Este un exemplu singular că se poate să ai peste mult și condiții bune pt pescari,la staționar sau la răpitor.
Această baltă se află în România?

Kleniacul

Stiuca
Da,balta e în România.Din postarea mea anterioară poate rezulta și că prietenul meu a retinut si altceva,adică ștrapi si mîrlițe.Au fost eliberați,mai puțin șalăul de 2 kg,suntem siguri că vor creste și vor dori să ne/vă revadă .

Sus