Salut

Midi

Oblete
Buna ziua tuturor
Ma numesc Dorin, am 68 ani si sunt pensionar. Locuiesc in Fagaras asa ca am aproape si apele de munte si Oltul cu barajele din zona. Am pescuit la spinning, incepator, atat pe canalele adiacente Oltului cat si in Delta, cu precadere la stiuca. Acum pescuiesc la fly, in special la nimfa si numai la pastrav, c&r. Dar vreau sa incerc si pescuitul la spinning, tot la pastrav, asa ca gasind acest forum si citind lucruri interesante aici, in special despre constructia voblerelor(lucru care ma intereseaza), m-am gandit sa ma alatur acestei echipe entuziaste din ce am citit. Asa ca va multumesc pentru primirea in club si urez tuturor fire intinse!

Midi

Oblete
Cu siguranta, dupa ce ma dumiresc un pic, daca nu-i cu suparare!

La fly imi fac singur mustele, mai mult nimfe, putine uscate sau ude, avand norocul,sansa de a-l cunoaste pe Doru Ilcus din Sibiu, un priten si legator de muste exceptional! Si un profesor pe masura. Asa ca acum as vrea sa-mi fac singur si voblere pentru pastrav! Zic as vrea! Cine stie poate cu ajutorul vostru o sa si reusesc candva....

Luigi

Stiuca
Salut! Sunt ceva colegi pe linga Fagaras si Sibiu meseriasi la spinning la pastrav, ai cu cine si unde sa pescuiesti pe la tine. Welcome!

AlexH

Moderator
Membru personal
Salut si bun venit!
Multumim pentru prezentare si nu te sfii sa ne încânți si cu ceva capturi la fly. Ne numim noi spinningclub, dar nu e exclusiv despre spinning, mai degraba despre pescuitul răpitorilor cu naluci artificiale.

Dori

Salau
Salut si bun venit!
Multumim pentru prezentare si nubte sfii sa ne încânți si cu ceva capturi la fly. Ne numim noi spinningclub, dar nu e exclusiv despre spinning, mai degraba despre pescuitul răpitorilor cu naluci artificiale.

Inca nu am incercat asa ceva, dar e i ixee6.

Midi

Oblete
Salut! Sunt ceva colegi pe linga Fagaras si Sibiu meseriasi la spinning la pastrav, ai cu cine si unde sa pescuiesti pe la tine. Welcome!
Salut Luigi
Sigur ai dreptate, o sa-i cunosc mergand pe apa!
Sunt membru in FFCSibiu, dar e club de fly.
Multumesc de urare!

Bun venit si fir intins!
Multumesc de urare si de primire!

Salut si bun venit!
Multumim pentru prezentare si nu te sfii sa ne încânți si cu ceva capturi la fly. Ne numim noi spinningclub, dar nu e exclusiv despre spinning, mai degraba despre pescuitul răpitorilor cu naluci artificiale.
Salut si bun venit!
Salut Alex
Multumesc de primire
Am sa ma straduiesc sa fac si niste poze cu capturile la pastrav, dar e mai greu ca trebuie eliberat repede si cand esti singur si nu ai decat 2 maini.....

Bun venit si fir intins!
Multumesc, la fel, fir intins!

Cred ca m-am incurcat in raspunsuri dar sa fiu iertat!

Wurger

Somn
Ne bucura ca se imbogateste forumul cu astfel de pescari. La varsta asta sa te apuci de ceva nou si sa ai energia sa impartasesti si cu altii, e lucru mare.
Arata foarte bine nimfele. Am cochetat si eu putin (deocamdata prea putin) cu fly.ul. La primavara poate o sa am mai mult timp sa caut clenii cu muste.
Avem cativa colegi care fac voblere si sunt sigur ca vei gasi informatii aici despre materiale, culori si echipment.

Midi

Oblete
Ne bucura ca se imbogateste forumul cu astfel de pescari. La varsta asta sa te apuci de ceva nou si sa ai energia sa impartasesti si cu altii, e lucru mare.
Arata foarte bine nimfele. Am cochetat si eu putin (deocamdata prea putin) cu fly.ul. La primavara poate o sa am mai mult timp sa caut clenii cu muste.
Avem cativa colegi care fac voblere si sunt sigur ca vei gasi informatii aici despre materiale, culori si echipment.
Multumesc mult pentru apreciere. Sunt o persoana activa si nu pot sta degeaba. Din pacate acum sunt obligat sa stau pe acasa mai mult in urma unei operatii si totusi vreau sa fiu atat de activ cat se poate! Am achizitionat deja ceva materiale, adica balsa si forex, si acum ma uit dupa scule, aerograf, traforaj, etc.
Toate bune!

Sus