Salutul de membru nou

Rechinul

Oblete
Salutare !!! Bine v-am gasit.
Prezentare pe scurt.
Pescuiesc numai in ape salbatice ... nu in crescatorii, luciuri de apa concesionate... Locatia in care ma aflu, ma avantajeaza, am in jurul meu...
Dunarea, Marea Neagra, Canalul Dunare - Marea Neagra, Canalul Poarta Alba - Midia - Navodari si bineinteles Delta Dunarii singurul loc unde se mai prinde cate ceva, in ultimul timp...
Ca pescar de spinning mi-am facut botezul pe Canalul Dunare Marea-Neagra, pescuit in special primavara avat, salau, somn si asta in anii '90, acum populatia de peste a scazut dramatic.
Cea mai mare satisfactie la pescuitul la spinning am avut-o si inca o mai am, dar la un nivel mai redus, in complexul Razelm-Sinoe toamna si iarna la gheata la pescuit de stiuca.
Sunt un impatimit al pescuitului la spinning, cu toate ca am observat ca cantitatea si marimea pestilor a scazut pe an ce trece, multumindu-ma cu cativa bibanusi iarna cand gheata nu tine pentru un pescuit la copca.
Sunt de acord si promovez eliberarea pestilor in special cand acestia au icre.
Cam atat despre mine, ne mai auzim pe forum sa ne impartasim experientele acestui Hobby atat de relaxand ... PESCUITUL SPORTIV

Wurger

Somn
Bine ai venit! Frumoasa prezentare! Dupa cum te descri esti in asentimentul majoritatii celor de pe forum.
Un nume de botez ne.ar ajuta in conversatiile personale si la intalniri. Asa am facut toti.

AlexH

Moderator
Membru personal
Salut si bun venit si din partea mea.
"Rechinul" suna bine ca alias, dar la cum ai facut descrierea, mai bine s-ar potrivi "delfinul", ca vad ca esti mai prietenos cu pestii.
Pe de alta parte si eu am aceeasi parere ca Wurger, adica nu ar strica sa ne spui macar un prenume.

Sus