Scule ieftine si bune

Wurger

Somn
Ceasul e o bijuterie cu valente tehnice, ambele importante. Poate avea inauntru rubine adevarate, sticla din cristal, aur pe el si un mecanism de mare precizie si totusi miniatural. Daca mai e si o firma renumita si a fost purtat de Kenedy cand a fost asasinat.... o sa coste destul de mult.
La polul opus e un electronic de plastic de un euro care poate fi aproape de unica folosinta.

zamfi

Somn
Scuze colegul , dar unde sunt facute mulinetele Daiwa de la Certate in jos ? Oare nu in China? Si clar ca sunt lucruri bune facute in China! Iphone de exemplu :)

Barsch

Oblete
salut,Remus s
eu detin 2 lansete de la major craft turel.
Turel: 732ML 5-21 g( 2.23 m)
Turel: 792H 10-50 g(2.41 m)
Am vazut ca te intereseaza intre 5-21 g varianta mai lunga pt clean,biban,etc..,este buna,dar daca lucrezi cu gramaje sub 5g nu prea ai control{iarba,fund,sau namol}Asta ti-o spun din propria experienta,
cand pescuiesc sub 5 g am senzatia ca stau cu batul in apa,dar in momentul cand ataca pestele chiar isi face treaba.
in schimb sunt impresionat si multumit de rezerva de putere pe care o are si la aruncat si la aducerea pestelui la mal aplaud

Mulțumim Barsch pentru informație. Da miar fi trebuit pentru clean și ce ar mai fi intrat, așa mai ușurel, dar cred că se descurcă și cu pești în jur de 3 kg. Cam greu ajung la un Turel ,așa că am lăsato mai moale.

Edith K.

Oblete
Te-am prins!
Poți să dai comandă, oricum până vine ... Durează min. o lună , dacă nu două.
Este important să fie ușor și nu foarte lung , și să meargă bine la șalău, păstrăv.
Dar dacă tot vorbim despre lansete și mulinete, poți să pui și niște "peștișori" pe comandă cu o geantă in care să-mi fac și eu o colecție.
bucuriemaregofishing

Okama

Somn
Te-am prins!
Este important să fie ușor și nu foarte lung , și să meargă bine la șalău, păstrăv.
Dar dacă tot vorbim despre lansete și mulinete, poți să pui și niște "peștișori" pe comandă cu o geantă in care să-mi fac și eu o colecție.
bucuriemaregofishing
Lasa, aia sa pescuiasca el cu ea. Vezi ca i-a ajuns astazi una. Usoara frumoasa si perfecta pt salau. Lasa-l sa o curete , sa o spele si sa o faca frumoasa, apoi poti sa o rechizitionezi. Zii ca merge bine bine cu strac fb, sa stie ce mulineta sa iti pregateasca.

AlexH

Moderator
Membru personal
Hai sa lasam alea aici, ca or fi bune, da nu-s ieftine.

Ultima editare:

Silviu

Somn
Te-am prins!
bucuriemaregofishing
Hah cand am vazut, m-am uitat de 2 oriroflmaoooroflmaooo

Espasia

Somn
Wurger , eu am facut-o de mult. Dar nu uita sa intri pe pagina de net in mod “private” sa nu iți rețină istoricul. Sau sterge istoricul imediat cum ai iesit. Mai bine. Mai liniște. Fara discuții interminabile :):):), si explicații dificile.
Eu am noroc ca stau la țară, si adresa este cea de la birou. :):):). La oraș. Cand vine un curier sau vin avizele de la vamă........doar eu le vad. ;):)

Off topic.
Am facut-o (stergerea istoricului), dupa ce in camera tehnică respectiv centrală, mi-am pus pe un panou de plută lista cu arsenalul, (sa mai modific una alta, sa mai schimb, sa mai inlocuiesc), si am pus ca tâmpitul si .....pretul achizitiei. Mde, dacă dau colțul, sa aiba urmașii o idee ptr revânzare.......:):):). (Glumesc desigur)
Mi s-a spus instantaneu.......Ia uite aici doua genți Hermes (si erau.......din alea fara taxe, din duty free) , sau vreo 5 Vuitoane. Bai ce repede calculeaza doamnele......

Nu mai puteam da inapoi. :(:(:(. Desi spusesem ca am gresit, am pus € in loc de Ron ( si asa era mult.....:(:().
Nu a ținut explicația. :(

Asa ca aveți grije. AlexH este în pericol. :):):) (las ca-i bine, ce numa noi sa fim.......).

Cu stimă.

NanRazvan

Oblete
salutare tuturor! fix pe subiect in speranta ca poate fi util cuiva.

duminica am achizitionat din decathlon un fir textil absolut genial. rola de 130m m-a costat 69 de lei. este impletit in 8, l am luat pe cel mai subtire de 0.08 cu o rezistenta (spun ei/netestat) de 5kg. este complet lipsit de memorie, cand pleaca de pe tambur nu are forma specifica firului de telefon, este extraordinar de moale, nu e deloc zgomtos, foarte sensibil si perfect rotund. pretul mi se pare unul foarte mic pentru un fir cu aceste calitati mai ales ca impreuna cu mine a mai pescuit un coleg cu fir de peste 100 de lei, fir care probabil continea si lecitina judecand dupa memoria pe care o avea atunci cand iesea de pe tambur. un punct minus dar nu foarte mare este ca pigmentarea firului e de proasta calitate in sensul ca se curata imediat insa pt mine asta nu e deloc deranjant intrucat firul ramane in continuare foarte vizibil devenind alb roze in loc de portocaliu aprins.

salutare tuturor! fix pe subiect in speranta ca poate fi util cuiva.

duminica am achizitionat din decathlon un fir textil absolut genial. rola de 130m m-a costat 69 de lei. este impletit in 8, l am luat pe cel mai subtire de 0.08 cu o rezistenta (spun ei/netestat) de 5kg. este complet lipsit de memorie, cand pleaca de pe tambur nu are forma specifica firului de telefon, este extraordinar de moale, nu e deloc zgomtos, foarte sensibil si perfect rotund. pretul mi se pare unul foarte mic pentru un fir cu aceste calitati mai ales ca impreuna cu mine a mai pescuit un coleg cu fir de peste 100 de lei, fir care probabil continea si lecitina judecand dupa memoria pe care o avea atunci cand iesea de pe tambur. un punct minus dar nu foarte mare este ca pigmentarea firului e de proasta calitate in sensul ca se curata imediat insa pt mine asta nu e deloc deranjant intrucat firul ramane in continuare foarte vizibil devenind alb roze in loc de portocaliu aprins.
inca o chestie pe care am observat o si cred ca importanta de stiut e ca firul este foarte subtire cel mai probabil cu diametrul corect spre deosebire de altele cu eticheta multa mai buna care sunt declarate 0.08 iar in realitate sunt peste 0.12...

Sus