Shimano Stradic FL

Andrei93

Oblete
Salut,

As dori si eu o parere de la useri care au aceasta mulineta. Vreau sa mi-o fac cadou de craciun si caut pareri pro / contra.

Multumesc

Salut,

As dori si eu o parere de la useri care au aceasta mulineta. Vreau sa mi-o fac cadou de craciun si caut pareri pro / contra.

Multumesc
salut !
ce marime te intereseaza? pentru ce aplicatii ?
este foarte ok ...
stiu posesori de Stradic 1000 care o folosesc la pastrav , stiu si posesori de Stradic 3000/4000 care le folosesc la Dunare ...
toti , foarte multumiti

Ultima editare de un moderator:

Aurel

Somn
Folosesc Stradic 2500 FL la salau, pe un bat M cu jiguri intre 9 si 14 g. După vreo 10 -15 partide merge ok si a scos si ceva pești mai îmbrăcați. Sa vedem in timp cat va rezista, dar deocamdată sunt multumit de ea

Si eu am un FL de 3000. L-am folosit vre-o 15 partide pe o lanseta de 2,56 la salau si avat pe Mures. Folosesc fir de 0,12. Lanseaza super (fiind tamburul mai inalt). Deocamdata chiar nu am ce sa-i bag de vina.

gabyspin

Salau
Am stradic FL 2500, nu am apucat sa o pescuiesc prea mult, a desfăcut-o Bolota de curiozitate și a zis că pare bine făcut. Angrenajele sunt așezate într-un corp de ceva grafit iar capacul este dintr-o bucata cu talpa mulinetei și este din aluminiu.

Sus