SpinningShop.ro

Bogdan Rus

Oblete
Haideti sa nu vorbim despre persoane pe care nu le cunoastem si sa intram in discutii de genul da sau nu da drumul, la o privire mai atenta pare ca si elibereaza, nu? Oricum, de acord ca acele monumente ale naturii trebuie sa se intoarca in apa in cele mai bune conditii.

Eu i-am urmarit videoclipurile, elibereaza din pesti dar nu prea..
Cred ca ii e plin congelatorul.

O sa insist și anul acesta, nu mai e mult....
20220321_193135.jpg

Claudiu

Administrator
Membru personal
Chestia cu curcubeul am vazut-o si pe Vidra, e alt peste fata de indigen. Nu prea am prins la table, mai ok au fost voblerele.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Momentan nu toata seria. Insa nu vor disparea nici celelalte, vor merge in paralel o vreme. Sunt scumpe deja cele actuale, la brushless…

• Like
Reactions: Edi

Claudiu

Administrator
Membru personal
Are cateva chestii in plus dar momentan nu sunt afisate toate:
- heading sensor incorporat nu separat
- nu va mai exista varianta cu sau fara link, toate sunt conectabile cu Humminbird.
Momentan sunt cam amestecate si nu imi dau seama care cum sunt insa la brushless am vazut (si cred ca unele dintre ele si la cele clasice):
- constructie si forma total noua
- comunica direct date catre Humminbird
- mai multa putere/cuplu - in cazul cuplului ei zic pana la 50% mai mult, deci beneficiu in vegetatie.
- noul mod Eco cand bateria intra sub 20%.
- modul Drift: Acest mod cu totul nou funcționează ca o parasuta de deriva GPS, luptă împotriva vântului și a curentului pentru a mentine viteza si traseul.
ezgif.com-resize (2).gif

Modul Dodge (atunci cand este pe ipilot dar vezi ceva, eviti manual obstacolul apoi revine la curs)

ezgif.com-resize (3).gif

Mod imbunatatit urmarire contur:
ezgif.com-resize (4).gif

- alte elice.
- conectivitate imbunatatita cu sonarul, gen afisaj in timp real al bateriei.

Par sa fie mai multe dar e un pic nebuloasa momentan. Cert e ca cele brushless au fost testate live in SUA saptamana trecuta de catre un partener si par impresionante, in special Ulterra si Ultrex, nu a avut ocazia sa testeze Terrova. Voi reveni cu informatii. Motoarele au fost in teste de ceva ani insa au aparut tarziu. Nu am nicio emotie cu privire la calitatea lor, pentru mine care am vazut, vandut, testat si detinut ceva motoare, Minn Kota este peste orice alt motor, chiar si in varianta actuala, fara noile adaugari. Atat ca fiabilitate cat si ca conectivitate si multiple aplicatii. Conexiunile One Network cu orice alt gen de accesoriu gen: Talon, Raptor, Mega Live, Target Lock precum si cu Downriggere sunt absolut dementiale, pentru cine doreste chestii complexe, confortabile... mofturi samd. Dar astea pot da si batai de cap.

C025-Tabs_EcoMode_1_1280x720.gif
C025-Tabs_BatteryMonitoring_3_1280x720.jpg

Ultima editare:

Claudiu

Administrator
Membru personal
Ma omori, latura negativa atat a retinut?
Ideea e urmatoarea. Minn Kota sunt in regula pe software. humminbird nu, sunt super performante, potente, fac multe chestii pentru cei mai pretentiosi, dar daca un update e bulit de tine sau de ei, de aici incep dureri de cap. Din punctul meu de vedere sistemul de operare trebuie facut de la 0. Partea cea mai buna e ca au schimbat nu de putine ori cu unitati noi chiar si pe cele cu probleme de soft sau update, ceea ce e mare lucru. Apoi vine cealalta parte de know how. Avand mega retele si accesorii in barca intervin o gramada de chestii, voltaje corespunzatoare, interferente, cablaje pe masura care nu sunt tocmai user friendly. De aici si problemele. F usor se poate ajunge la o parere negativa a unui brand pe baza unei utilizari si instalari necorespunzatoare. Dar asta se intampla si in cazul masinilor. Bmw ca un exemplu aleatoriu sunt masini bune, problema e ca f multe sunt luate mega exploatate pe bani putini se strica si de aici imaginea de masina proasta.

Claudiu

Administrator
Membru personal
De saptamana viitoare disponibile in stoc folii de protectie din sticla pentru majoritatea sonarelor:

Claudiu

Administrator
Membru personal
Cateva detalii despre noul sonar Lowrance HDS Pro care este si in stoc in toate dimensiunile inclusiv sondele cu sidescan fishreveal, module S3100, Active Target 2 etc

D7FC998B-8C6A-454D-ABD3-17612C278616.jpeg

Cristi.v

Oblete

Claudiu

Administrator
Membru personal
Din Septembrie va intra in portofoliul SpinningShop si brandul Grundens.

Toti membri ACTIVI ai forumului au discount 20%, trebuie doar sa specificati userul de pe forum in momentul cand plasati comanda cu emailul cu care sunteti inregistrati aici. Aceasta oferta este valabila doar pentru utilizatorii inregistrati pana la 1 iunie 2023.
Cristian11 - in momentul in care ajung, se va aplica

Sus