Sugestie loc cort delta

Buna seara! Urmeaza sa plec peste o sapt in delta.. cu cortul..prima oara.. :D. Prima oara cu cortul adica.
O sugestie de loc de campat (semi ilegal dar fara gunoaie pentru 2 insi) sa cuprinda posibilitate salau/somn spinning si de pe mal si relativ aproape oentru barca? Am barca, are si sonar, pot merge oriunde in delta, dar as prefera adiacent bratul sf gheorghe. Criteriul sa fiu aproape ca sa ies pe lacuri nu ma intereseaza asa mult pt ca e apa mica si mai subtire cu lacurile si japsele..
Pe unde ati mai fost?
O seara buna!

O sugestie de loc de campare in delta ca si cartier general, sa fie relativ aproape de locuri de salau/somn pentru dat din barca si eventual si pentru spinning de pe mal cand ne va fi lene sa plecam cu barca.. de exemplu un mare gropan cu curent invers si pietre si 2 copaci in zona X pe bucla Y, etc

Mda.. stati linistiti ca nu ma duc la cort.. am reusit prin "interventii" sa am ocazia sa dau 2000 lei pe 4 nopti intr-un resort cu caras congelat prajit si somn cu gust de crescatorie.
Dunarea limpede si buna.
Salau ieri si azi seara pe bucla. Cei cu momeli naturale mai slab ca noi
Colegii de resort care mai de care mai cunoscuti maxim la fel. Stiuca va spun maine. Azi 3 barci "de competitie" au adus o marla ametita :)))))). Asa ceva.. pe youtube nu se vad lucrurile astea..
P.s. pentru baboiari, lucrurile sunt f bune. Sonarul arata zeci de baboi intre ape oriunde ma uit.
P.p.s: sunt singurul care se loveste de faptul ca nu exista cazare cu ponton in delta de pe o zi pe alta toata vara?
P.p.s. pentru obleti ca si mine.. nimic nu e mai inutil si chiar periculos decat sfaturile localnicilor

Wurger

Somn
Cu ultima ai pus punctul pe i. S.au convins mai multi, dar eu cel mai tare.
Locuri cu ponton sunt, dar nu de azi pe maine si nici pt o zi. Si apoi, depinde unde e pontonul.

Sus