• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Targ pescuit 2016-2017-2018

In anul 2016 vom avea expozitie marca F&H Channel ... Aceasta se va desfasura la Romexpo ... Din cate-mi aduc aminte acum ceva vreme am mai participat la un targ cu scule de pescuit la Romexpo, inca eram destul de pustan si doar "unditar" ... Sa vedem ce va aduce in plus fata de formatul din anii precedenti ...

Fishing & Hunting Expo 2016

F&H Expo își propune să devină una dintre cele mai mari expoziții de profil din România, cu participare internațională de cel mai înalt nivel, o expoziție în adevăratul sens al cuvântului.

Pescarii, vânătorii sau iubitorii de activități outdoor, pot găsi în cadrul expoziției F&H Expo:
•echipamente, accesorii și îmbrăcăminte pentru pescuit
•armament, muniţie şi îmbrăcăminte de vânătoare
•bărci, caiace și alte tipuri de ambarcaţiuni
•motoare de bărci
•asociaţii de pescari şi cluburi de pescuit sportiv
•ghizi de pescuit și vânătoare
•bălți, lacuri sau alte destinații de pescuit și vânătoare
•pensiuni din Delta Dunării și nu numai

mai multe detalii: http://fishingandhuntingexpo.ro/

adiwolf

Moderator
Membru personal
experienta mea cu genul acesta de manifestari este destul de negativa si am fost la vreo 3 pana acuma - una la Cluj si doua la Bucuresti
cea de la Cluj la ExpoTransilvania a fost nu proasta, foarte proasta ! , iar la Bucuresti..............hai sa zicem doar slabe ca sa fim eleganti in exprimare
singura parte buna a acestor manifestari este faptul ca iti dau posibilitatea sa vezi si sa pipai pe viu anumite componente, sa socializezi si sa interactionezi cu diversi (asta daca esti interesat de competitii sau alte cele - pe mine nu ma intereseaza ! ), iar daca reusesti sa mergi in gasca de 3-4 pescari, devine chiar frumos si interesant
in ceea ce priveste expozantii, dupa parerea mea, singurii care pot face fata si se prezinta onorabil sunt cei de la Energofish, restul ori sunt depasiti de eveniment, ori plictisiti si neinteresati (nu inteleg de ce dracu mai cheltuiesc bani cu prezenta la targ), ori prea pusi pe capatuiala si nu pot vedea mai departe de banii negri care se fac la vanzarile din targ (stiu, cheltuielile sunt mari, dar nu te obliga nimeni sa intri in joc daca nu te tine!)
nu ma intelegeti gresit, un astfel de targ este bun si benefic, numai ca asteptarile pescarilor nu prea concorda cu cele ale revanzatorilor de echipamente, totusi pentru cine nu a fost niciodata merita sa mergeti, iar pentru cei care au fost............haideti sa mai mergem odata, poate data viitoare va fi mai bine peacefingers

Avand in vedere ca e aproape si pentru avantajele enumerate de Adiwolf o sa merg SI anul asta. Doar ca o sa ma duc cu asteptarile mai mici. Asa cum ma duc si pe balta. Sunt constient ca preturile vor fi mai mari sau in cel mai bun caz egale cu cele din magazine. Mi-e clar ca giugelele care sunt cunoscute ca prinzatoare, firele bune si ieftine, lansetele reusite vor disparea in prima zi sau vor fi tinute in spate si date doar prietenilor sau cointeresatilor.
Cu toate astea o consider o experienta placuta. O sa pot sa zgaltai savant de vreo lanseta, sa tragde codita niste gume si sa fluier a paguba, sa dau de manivela la vreo mulineta pe care nu o voi lua niciodata dar voi intelege in sfarsit unde au incaput cei 450 de rulmenti.
In plus, daca ne coordonam cum trebuie putem sa aparem mai multi in aceeasi zi, cu tricourile si sepcile cu sigla si sa radem cate 2 beri de caciula. Asa, .... ca sa se intrebe unii "profesionisti" ce-om cauta p-acolo ;)

adiwolf

Moderator
Membru personal
In plus, daca ne coordonam cum trebuie putem sa aparem mai multi in aceeasi zi, cu tricourile si sepcile cu sigla si sa radem cate 2 beri de caciula. Asa, .... ca sa se intrebe unii "profesionisti" ce-om cauta p-acolo ;)
foarte buna ideea si propunerea! thumbsuuuup
ma gandesc ca cel mai bun moment este sambata cand suntem mai toti liberi, dar...........este de discutatmeeting

Ce spuneti de asta
FISHING & HUNTING EXPO
12-14 Februarie 2016

Complexul Expozitional ROMEXPO
Pavilioanele C4-C5
Bucuresti
Program: Vineri-Duminica: 10-18
Taxa de intrare vizitatori: 30 lei (cadou inclus - undita + sapca).

EXPO VEST
11-13 Martie 2016
GIROC - Sala "TRIO EVENTS"

Timisoara
Program: Vineri-Sambata: 10-20, Duminica: 10-14
Intrarea gratuita.

TRANSILVANIA HUNTING AND FISHING
13-15 Mai 2016

Centrul Expozitional EXPO TRANSILVANIA
Cluj Napoca
Program: Vineri-Sambata: 10-18, Duminica: 8-16
Intrarea gratuita
Doar in Bucuresti este cu taxa dar ........... ai "cadou inclus"

foarte buna ideea si propunerea! thumbsuuuup
ma gandesc ca cel mai bun moment este sambata cand suntem mai toti liberi, dar...........este de discutatmeeting
Personal vreau sa vorbesc cu un prieten ...din Sibiu! Dupa ce gata naibii cu schiatul ala roflmaooo
Poate eu merg la Sibiu, de acolo mergem la Valcea si de acolo la Bucuresti! Ii duc si un tricou pentru el ca nu a mai apucat .
Alooooo ,Sibiul ...se aude? zimbettt

Sigur Aline, se aude din ce in ce mai bine. Am revenit pe pamant cu avarii minime la caroseria proprie. Adica cu ceva vanatai.
Suna bine sa mergem sambata la Targ.
Am bifat-o in calendar. Halta la Valcea e obligatorie. Se aude prin Defileu?....

Practic, la Bucuresti de banii aia iti baga pe gat o undita chinezeasca si o sapca cu sigla F&H, pe care oricum nu le ia nimeni. Se spera probabil la marirea numarului de practicanti. Daca puneau si o parasuta aveau mare succes.
Vad ca se concretizeaza intalnirea. Mie imi e ok sambata. O sa fac in asa fel incat sa nu intervina nimic.

adiwolf

Moderator
Membru personal
hmmmm gandescccc
am o problema legata de imbracarea tricourilor la Targ!
voi v-ati gandit ca totusi este iarna afara?!! cum dracu mergem imbracati la tricou?!!!! gandescccc