Top gume pentru somn

De ceva vreme mi-a tot intrat somn cand cautam altceva, ba pe gume, ba pe vobler sau lingura.
Putin paradoxal, majoritatea au intrat in plina zi si imediat cum naluca cadea pe apa. O frumusete de atatcuri...
Asa ca as vrea sa ma apuc sa-i caut special doar cu gume mari.

Costi

Salau
Am prins destul de bine cu cel de 7.5
Cu cel de 12,5 nu am inca nici un somn, doar ceva stiuci.

Am mai prins destul de bine si cu Relax Shark

PS - Alin, vezi ca Diamnod nu e de 10 e de 12.5 ;)

kingofbeasts

Rod Builder
Membru personal
Kopyto 7,5cm S56; Sandra 9cm Red Head, si ceva no name-uri portocalii de vreo 10 cm (similare cu bbb) pe care le-am mai tuns eu pe burta ;)

RNN57

Salau
Niste tzilocoane TENTANTE, zic eu. Pentru oãchiu' meu sunt, da oare pt simtirile somnambulilor is? M-as baga la un testing, pe cand cade floarea de pe salcami naughtynaughtynaughty Voi ce ziceti dragilor? Merg? Mai stau? Lovim ceva cu ele?

LUNGIME - 25cm / GREUTATE - 150 gr

SOMN.jpg

Ce-i drept, mie mi se par oleaca cam grele. Nu stiu.. Dar coada aia, cred ca zornaie destul de bine pin ale noastre ape. Mai vad ce si cum, poate se aduc completari/sugestii habarnamhabarnamhabarnam

Bogdan86

Stiuca
Arata foarte bine dar mie mi se par un pic cam grele. Incearca savage gear real eal care e aproape identic cu cel de mai sus numai ca nu vine deja lestat si poți folosi ce greutati vrei tu ( jiguri) .. Si da , face ca toti draci coada aia prin apa. zimbettt

RNN57

Salau
Intr-adevar și surprinzător, sunt bune gumele indicate de tine Bogdan. Folosesc și eu, cele de 15cm, în patern Green N L. Eu uneori când nu pe pun pe jig'uri, le intep pe un offset mare și pun de-un Texas. Merge bine, dar sa nu fie nămol pe jos thumbsuuuupthumbsuuuupthumbsuuuup

adi

Biban
Sa mai animam oleaca topicul si sectiunea, eu am avut rezultate bune la somotei pe balta cu awaruna de 3.5" roz si rosii, am avut partide primavara cu cate 4-5 in conditiile in care la alte gume nu prea se inghesuiau. Pare o guma buna pentru el tinand cont de ce bataie puternica are.

Una peste alta, domnul cu mustati merita mai multa atentie din partea mea, drept pentru care ma pun pe studiat, incropit o cutie cu cele de trebuinta si batut garlele

Sus