• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Totul despre motoare de barci

Din cate știu eu ,in zona, "linia fierbinte " a motoarelor de barca este Călărași , Galați, Tulcea.
Era să-mi iau și eu o Honda de 10 din Tulcea ,dar am întârziat o săptămână și n-am mai avut de la cine..că a venit poliția înaintea mea.baietii erau din Călărași.. vre-o șase.
Unii le și vopsesc de zici că au suportat doar probe în vederea vânzării.
Ce-i mai mișto sunt aia cu : n-au fost rulate in țară ,de parcă apa din România are gropi..
In opinia mea ( subliniez) Honda e "taticul"motoarelor
Pe urmă Yamaha și Suzuki.eu am Yamaha.
Așa că-i aproape de pomană la prețul ăsta ceea ce mă face să cred că are proveniență dubioasă.

Ultima editare de un moderator:

AlexH

Moderator
Membru personal
Așa că-i aproape de pomană la prețul ăsta ceea ce mă face să cred că are proveniență dubioasă.
Poate ca sunt eu mai catolic decat papa, cum se zice, dar parerea mea e ca daca exista suspiciunea de furt si nu se poate dovedi provenienta motorului, nu ar trebui facuta nici o tranzactie. Nu faceti decat sa incurajarati acest fenomen, si cine stie... poate vreodata va treziti chiar voi fara motor...
Nu vreau sa creez panica fix asupra acestui motor, posibil sa fie totul in regula, dar consider ca astfel de incurajari nu au ce cauta publice pe un forum.

Ultima editare:

AlexH

Moderator
Membru personal
Parerea mea e ca nu merita atatia bani, maxim 500 eur. Poate doar daca are putin ore de functionare si este intr-o stare foarte buna.
P.S. Dupa serie pare a fi model 2014.

Ultima editare: