• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Tovarasi necuvantatori de batut malurile

Foarte fain, felicitari.
Problemele generate sunt infinit mai mici decat bucuriile si distractia cu el.

Io am doi. Un Bischon Tirbișon, si un ciobanesc german. Fac casa foarte buna,......., cand fiecare este la locul lui. Tirbișonu’ in centrala termica, iar german pantzer-ul in padoc. In rest.......horror. Dar.....merem inainte.bucuriemarebucuriemarebucuriemare

Sa va traiasca la toti. Cine are sa le traisaca, cine nu sa nu.si doreasca.
Eu am mai avut 2 schnautzeri uriasi. Daramau tot din cale cand le dadeam startul. Cu educatie se pot obtine rezultate uimitoare.
Va multumesc pentru urari.
O mentiune speciala pt Bogdan care continua sa.mi testeze umorul. Sa stii ca sunt mai docili ca Beagelii si cine stie, poate cainele o sa fie un motiv in plus sa avem curte.

De azi s.ar putea ca in multe incursiuni sa.l iau cu mine.
Il cheama Flash, e fox terrier .
In primul rind sa-ti trăiască sănătos !!! In al doilea rind nu te-as sfătui sa-l iei la pescuit ( decât in cazul in care mergi și n-ai de gând sa și pescuiești zimbettt ) nono

Noi aici avem 2 whiten terrier ( Yoda și Leia :p - pe motive de asemănare de caracter cu personajele cu pricina :) ) și dacă i-am luat la pescuit n-am pescuit deloc . Au prostul obicei de a pleca după nas și a se face ca nu aud :)
84031D82-5723-49A4-8FC3-D997A2CC4048.jpeg

4F36050A-EB8A-4946-A403-BC91243CF22D.jpeg

6203BFD5-A934-431D-A837-EAC3206C4C7C.jpeg

Acasă o am pe dumneaei , alta viața , nu pleacă de la picior mai mult de 10 metri, de apa nici nu vrea sa audă și dacă dispar din raza ei vizuala imediat e după mine :
98AB3641-57CC-44F9-89E3-3D2DEE34366D.jpeg

Asta ca sa nu mai zic ca și de aur de-ar fi lingurile , cât timp e lângă geanta cu năluci nu se apropie nimeni de ele, de barca sau de tabăra dacă nu-s acolo eu.