Tsurinoya xf-50 mulineta bfs de buget

Costi

Biban
ca parere personala.... la primul contact cu ea nu ma dat pe spate cum lansa nalucile mici sub 3 grame. Din ce am observat eu, la a mea unul dintre rulmenti nu se -invartea pe cat de usor ar fi trebuit. Dupa ce i-am schimbat cu ceramici.. tot de china.... e alta viata..... Merita bani din plin.. insa nu are feelingul firmelor consacrate.... dupa ceva partide am inceput sa simt angrenajele pe recuperare in tensiune.... Knoburile de aluminiu nu mi-au placut niciodata... aluneca mana uda pe ele... si tin rece... un minus la iarna.... Cu lanseta adecvata am lansat decent chiar si voblere de 2 g, 2 si ceva.... cu jiguri de biban de la 2 g ins sus plus guma.. zboara....
Per total... cine nu vrea sa dea pretul piperat cerut de firmele mari pe mulinetele lor de BFS, Tsurinoya e o alerege buna. La pretul ei sigur as mai da banii inca o data pe ea. Un alt avantaj e ca pentru 50 de lei poti lua un tambur de rezerva, asa ca poti avea un tambur cu mono, plus unul cu textil, in functie de necesitati....

orka

Salau
asa ca poti avea un tambur cu mono, plus unul cu textil, in functie de necesitati....
Cum se simte mai bine, cu mono sau textil? Mie de exemplu,cam 95% din pescuieli dau cu mono,pe ape foarte adinci,dau cu textil,...ma mananca tare, intre timp pana vine morisca,sa ma apuc sa modific batu...

Sus