Ultima achizitie - "nu exista nimic rațional în banii cheltuiți pe o placere!"

shogunu65

Stiuca
inseamna ca eu ma tin bine... de vreo 14 ani tot la pneumatica sunt... ce e drept am luat permisul si un tohatsu de 10 cai (2t), dar nu am trecut pe rigida. Daca stateam la curte, sau intr un oras mai "prietenos" la chirii, probabil treceam si eu la rigida.

adiwolf

Moderator
Membru personal
inca!
stai sa mai pui ceva ani in spinare.

2.5-6-10-25-............va urma zimbettt (habar nu am ce, dar............)
cand am cumparat primul motoras, ala de 2.5 credeam ca sunt imparat, regele apelor nu alta, Onasis era minciuna pe langa mine (este drept, erau si alte vremuri)
dupa aia am urmat trendul

NicuB

Biban
inca!
stai sa mai pui ceva ani in spinare.

2.5-6-10-25-............va urma zimbettt (habar nu am ce, dar............)
cand am cumparat primul motoras, ala de 2.5 credeam ca sunt imparat, regele apelor nu alta, Onasis era minciuna pe langa mine (este drept, erau si alte vremuri)
dupa aia am urmat trendul
Ai trecut prin toate din cauza ca n-a existat spinningclub :)
Datorita acestei comunitati, cu tine in frunte, eu am ars niste etape si am luat direct 30HP :)

adiwolf

Moderator
Membru personal
partial adevarat.
din pacate marele adevar este ca erau mai multi pesti, presiunea pescarilor de rapitori era mai mica, eram mai tanar, aveam mai mult timp si mult mai putin bani pentru hobyuri sau mici placeri
acuma, incercam sa compensam toate astea cu tehnologie, ambarcatiuni si motorizari scumpe, dar nu vom putea sa cumparam niciodata timp si tinerete necajitrau
primul sonar cumparat de mine din USA in decembrie 2011, m-a costat 253$, acuma, ultimul sonar achizitionat a costa de zece ori mai mult!!
despre ce vorbim?!!!
ca ardem sau nu, etape, tot la cheltuieli emotionale si irationale ajungem
principalul este sa fim sanatosi, sa ne bucuram de viata si natura cat mai putem si mai avem !

shogunu65

Stiuca
Sa revenim ..... pentru ca vara si pentru ca Grecia.... nu pot sa ma duc asa nepregatit ;))

Atașamente

• 20240425_004933.jpg
    20240425_004933.jpg
    391,8 KB · Vizualizări: 112

Schumi

Stiuca
Ajuns prin Iași, la olimpiada de limba romana a fetei, am vizitat și un magazin local cu articole de pescuit, Fishingstore.
Produse de calitate și gazde primitoare, deloc zgarcite cu sfaturi și experiente proprii. Am și luat câte ceva, asa e frumos când intri prima oara intr-un magazin.

raulelodor

Oblete
Pentru ca știam ca o sa ajungă iar în România, prin intermediul fishshop, am vandut st croix legend elite ul meu de 2.75m 14-56g și l-am cumpărat pe cel de 2.59m 14-56g pe care mi l-am dorit după ce am pus mana pe el pe malul apei, îl avea un pescar și ca treaba sa fie bună l-am inperecheat cu un twinpower sw de 3000 , însă tot mai bine ii sade cu vechiul twinpower de 4000.

Atașamente

• 20240428_170641.jpg
    20240428_170641.jpg
    92 KB · Vizualizări: 145
  • 20240428_170735.jpg
    20240428_170735.jpg
    244,3 KB · Vizualizări: 118

ily

Biban
Este un hand made japonez dar e second și nu se știe autorul este floating.Pe coadă scrie “blue water”

Dacă e vorba de cel de lângă (al doilea de la dreapta) ăla este un wobler Arbor (Woodream Arbor).
De 8,9 ani urmaresc licitatiile din Japonia si am vazut multe voblere hand made cu preturi intre 10.000 si 30.000 yeni dar am urmarit o licitatie acum 2 ani cu un vobler care s-a terminat la suma de 518.000 yeni .

octavio79

Black Bass
De 8,9 ani urmaresc licitatiile din Japonia si am vazut multe voblere hand made cu preturi intre 10.000 si 30.000 yeni dar am urmarit o licitatie acum 2 ani cu un vobler care s-a terminat la suma de 518.000 yeni .
N-ai făcut și tu poze cu el să vedem și noi despre ce era vorba ???

shogunu65

Stiuca
Este un hand made japonez dar e second și nu se știe autorul este floating.Pe coadă scrie “blue water”

Dacă e vorba de cel de lângă (al doilea de la dreapta) ăla este un wobler Arbor (Woodream Arbor).
la wooddream arbor ma uitam. Mai bine ca nu ma uitam la ala hand made... avand in vedere ce a scris Ily mai sus :)))

Sus