• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.
Vezi atașament 6089 Vezi atașament 6090 Vezi atașament 6091 Vezi atașament 6092 Vezi atașament 6093 Vezi atașament 6094 Dupa multe framantari si tot felul de analize ale parerilor voastre, mai ales ca pe acest forum am invatat multe, am reusit sa incropesc si eu un combo (Barca de cauciuc+Peridoc+Motor termic). Cu care vreau sa ies maine la stiuca. Antrenament in vederea primei iesiri in delta Dunarii, pe care o am programata miercuri----sambata. La C&R pe o incinta.

Dar iata combo-ul

Mai imi trebuie un sonar, dar care este in analize. :)
deci pana la urma....s-a intamplat. Nu pot decat sa va urez multe capturi si sa o folositi sanatos fara incidente! Toata stima!

Nu pot sa intru intr-un magazin si sa nu iau ceva:
IMG_20170406_203710.jpg

Cum se apropie si deschiderea la pastrav si anul trecut mi-am pierdut nipper-ul, am zis ca trebuie sa imi cumpar altul . Am gasit la un magazin virtual de la noi vreo 2 modele pe la 18 lei/buc + transport. Apoi am cautat pe ebay si... surpriza: am gasit aceleasi modele. Am platit pentru toate cele 5 nippere din poza de mai jos 19 lei cu transport gratis din China. Eu le folosesc numai pentru taiat mono cand imi fac leader-ul si tipet-ul pentru fly si taie destul de bine. Din pacate nu taie si textilul.
IMG_20170406_203914.jpg

Dupa cautari de 7-8 luni in care primeam doar mailuri cu: nu avem pe stoc, va anuntam noi... sau, cei care il aveau pe afara, il pretuiau de parca era din aur...ce anunta Claudiu la topicul Spinningshop?
20170407_124642.jpg

Il port prin masina de bucurie ca in sfarsit...
Prefer oricand si pentru orice fel de aplicatie, lemnul fata de metal. Pare foarte bine inchegat si robust, pluteste, e usor, nu raneste pestii si ce e cel mai important, plasa este din silicon gros cu ochiuri mari. Ma disperau voblerele agatate in ochiurile minciogului. Coarda este elastica si se poate agata in ochiul special de la vesta, foarte usor de transportat si la indemana pt scos pestele.
Claudiu, nnnoroc daca imi aduci si maimutoiul de plus pt stiuca, de la Abu Garcia...vin la Valcea, sa te scot la bere.

Sa nu uit, e foarte bun si ca paleta de tenis, dupa o mica custumizare.

Ultima editare:
In weekendul nebun care a trecut, am ajuns intamplator pe la Decathlon.
Aveau Savage Gear 4 play (mult cantat in trecut) si tari si moi, cu cap sau fara, de mai multe dimensiuni.
Eu insa, sunt pe buget de austeritate datorita proastei mele contabilitati si nu am reusit sa strecor decat 2 gume cu lest intern.
Mi s-au parut interesante pentru ca au petiolul cozii foarte subtire.
Erau in 3 marimi, cele mai mici fiind bibanesti.
In trecut mi-am mai luat tepe cu gume mici de la Caperlan (tepene) asa ca am luat din cele mai mari.
Cea de 7cm cred costa vreo 5 lei iar cea de 5 costa vreo 3.50.
Plasticul e destul de moale si elastic dar nu stiu ce se va intampla cu codita aia la prima marla mai nervoasa.
Astea erau culorile. Mai aveau alte gume de alte culori, inclusiv rozuri.
20170409_163847.jpg
20170409_164502.jpg

I

ilie

Guest
Eu am ajuns intentionat la ei :),imi trebuiau niste ace.Aveau Shimano Sienna 4000 la doar 126 ron daca-mi aduc aminte.Le-am vazut,chiar imi par ok la pretul asta.Cred ca cele de 2500 s-au dat,era eticheta si cu ele.

Si una de barca ,care vine sa inlocuiasca un megabass rcs 862, airrus bora,2,20,14- 56g, fast, are un blank gros de nu ti vine sa crezi, are 140g ,inele sic, acu s o vad la treaba

Atașamente

Ce vezi tu acolo asa gros nu e blancul, ci spigotul. Blancul cel mai probabil nu are grosimea aia in pereti. Una peste alta am si eu un Airrus, alt model si sunt bete chiar faine.
Sa-ti aduca multi pesti si sa te bucuri de el.

Si una de barca ,care vine sa inlocuiasca un megabass rcs 862, airrus bora,2,20,14- 56g, fast, are un blank gros de nu ti vine sa crezi, are 140g ,inele sic, acu s o vad la treaba
Pe mine nu m-au impresionat lansetele astea, e adevarat ca au o rezerva mare de putere, tin la tavaleala dar n-as da suma aia. Astept sa o pescuiesti si sa impartasesti impresii, mai ales ca poti face o comparatie dupa ce ai pescuit cu Megabass.

Pe mine nu m-au impresionat lansetele astea, e adevarat ca au o rezerva mare de putere, tin la tavaleala dar n-as da suma aia. Astept sa o pescuiesti si sa impartasesti impresii, mai ales ca poti face o comparatie dupa ce ai pescuit cu Megabass.
Se pare ca sunt foarte senzitive si in drill au o actiune "parabolica" mie mi-a placut foarte mult modelul X Entity