• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Claudiu

Administrator
Membru personal
L-am folosit eu, desi are un pret maricel, e super ok. Nu face zgomot prin inele si e relativ rezistent. Asta daca nu pescuiesti in scoici, scolo nu rezista nici un fir de grosimea asta.

Vreau sa il folosesc exclusiv la avat ....

Stiu ca are un pret cam mare, dar ... cred ca se merita ... ma intereseaza daca strica inelele lansetei ...

Ultima editare de un moderator:
Le strica daca sunt inele "penale" care nu rezista la textil! Mai precis le taie...Dar asta inseamna ca alea nu prea sunt inele...
...
In afara de raci,gume,jiguri articulate care sunt pe drum ,ma puse aghiuta sa intru la un prieten in magazinnervosrau Vazand eu ca Eira de 8 cm /12 g a ramas la el la 30 lei (cand pe net sunt deja 38 lei...) ...am bagatnervosrau mana in buzunarroflmaooo

Ps: atentie asta e serioasa! Tot ce inseamna scule vor veni cam cu 20% mai scump .Deja s-au scumpit de fapt ! ce este pe stoc ... Si la 4 lei dolarul si de afara iasa nasolDurereeee

Claudiu

Administrator
Membru personal
Zamfi... nu mai intra in magazine, nici fizice nici virtuale. Iti faci rau :)

Oricum asteptam poze cand postati achizitii, sa ne delectam si noi ochii ca asa decat denumirile alambicate ale echipamentelor, sunt greu de descifrat si trebuie apelat la goagal.

Ultima editare:
Buna treaba! Nu o scoti in concurs in 4 aprilie in "Wizard" ? Eu parca as merge pe acolo dar nu am barca de Dunare si nici cu cine...Sa o folosesti cu folos!

Multumesc frumos!
Deocamdata nu o scot,mai trebuie sa ii fac cateva modificari,sa ii pun un brau de aluminiu,schimb ceva accesorii,pun suporti,baloane acostare,mai am ceva de lucru si peridoc nu am :)
Poate ai noroc sa gasesti un coleg sa participi la concurs.

Consumabile:
-juma de kilogram de gume (Bass Assassin, Go-To hoochie Koochie, Lunker City, Keitech, Relax, etc.);
- jiguri si carlige off-set de diferite gramaje;
- cateva voblere Dorado, Salmo Hornet, Salmo Li`l Bug, Rebel Big Ant, 1 buc. Rapala Jointed Shad Rap de 5 cm;
- 1 buc. spinnnerbait de la Dam destul de interesant dar si destul de scump (39 lei);
- sunt pe drum doua Rapala Skitter Pop...cam multe, nu-i asa? Ce dreaq sa fac daca TotalFishing este aproape de mine si trec pe acolo de 2 - 3 ori pe saptamana...capzid

Buna treaba! Nu o scoti in concurs in 4 aprilie in "Wizard" ? Eu parca as merge pe acolo dar nu am barca de Dunare si nici cu cine...Sa o folosesti cu folos!
Salutare,
Ma gandeam sa particip impreuna cu un prieten(a castigat prima sau a doua editie,nu mai stiu exact care),dar am renuntat din cauza taxei care mi se pare mult prea mare ,fara justificare.

Pai cat e taxa? Parca era 150 lei si include masa de pranz ,cafea,apa,etc. Probabil ca toate se duc in 50-60 lei .Restul probabil acopera premiile, arbitrii (masa,etc) ,cupe .Nu stiu ce sa zic ,parca nu e exagerata taxa. Eu am vorbit cu vreo 2 prieteni dar nu sunt tentati ...Cica oricum nu se prinde peste pe acolo ,mai bine mergem si pescuim pe alte locuri,etc.Deci eu nu merg ,desi eram curios sa vad si eu un concurs pe Dunare.

Ca sa fiu on-topic mi-au ajuns dracii aiade la Savage .Mah ...arata bine a naibii! Nu stiu daca prind pesti ,dar pescari cu siguranta prind! Si gumele 4predators mi-au facut o impresie pozitiva . Poate le incerc maine pe o baltoaca cu sanse de 10% de a prinde salau ...

Anul acesta sper sa spun "pas" achizitiilor avand in vedere cantitatea foarte mica de peste din Olt , dar tot am pe creier imaginea a cel putin 20 voblere pt clean si pastrav. Stiti si voi cum e , astazi ai un punct pe creier , dar peste o luna ai o mare pata !

Claudiu

Administrator
Membru personal
De razgandit nu prea am cum, sunt in discutii acum cu cineva pentru mai multe bucati. O sa le scot la vanzare probabil daca se concretizeaza.