• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.
Dacă nu ai ști ce este St.croix ai crede că sunt niște lansete de pe aliexpres.La câți bani costă o lansetă puteau să dea si ei o husă în condiții
Asta asa este, celelalte bete de la St Croix mi-au venit si cu husa. Si eu am fost surprins ca acestea au venit doar într-o folie

Iar ca idee mai bine un bat bun într-o folie, dacat unul prost prezentat frumos intr-o husa cu mii de zorzoane si zugalai

Ultima editare de un moderator:
Iar ca idee mai bine un bat bun într-o folie, dacat unul prost prezentat frumos intr-o husa cu mii de zorzoane si zugalai
Tot ca idee eu nu discutam despre calitatea batului ci despre faptul cum vine protejat,unu la mână, doi la mână ar fi culmea să cumpăr o lansetă după frumusețea husei,husă pe care nici măcar n-o văd!Și dacă tot s-a nimerit să fie st.croix, am observat că vor să facă economie(nu că ar fi singurii)producând chestii prin Mexic,componente de calitate însă mâna de lucru a big...
Poate să scrie pe lucruri orice,st.croix,g.loomis,stella,exist.etc,n-o să le pun niciodată pe perete să mă inchin la ele,dacă trebuie să le critic o fac pentru ca fiind niște produse ,,premium" fiecare detaliu contează. În fine,m-a luat puțin valul

În fond ai dreptate, eu le iau ca am mai avut marca asta (si altii au avut-o și o au inca), iar până acum nu m-a dezamagit. Sunt bete ok, mie imi plac mult iar pretul este ca pentru produse "premium", dar cred ca in fiecare domeniu este la fel. Nu zic ca nu sunt altele mai bune, dar fiecare cu ce prefera. Si in mod clar nici eu nu le "tin pe perete" ba chiar le folosesc intens sa zic asa, indiferent ce scrie pe ele. În fond sunt doar niște obiecte care fac mai frumosa si mai placuta asa o pasiune!

În fond ai dreptate, eu le iau ca am mai avut marca asta (si altii au avut-o și o au inca), iar până acum nu m-a dezamagit. Sunt bete ok, mie imi plac mult iar pretul este ca pentru produse "premium", dar cred ca in fiecare domeniu este la fel. Nu zic ca nu sunt altele mai bune, dar fiecare cu ce prefera. Si in mod clar nici eu nu le "tin pe perete" ba chiar le folosesc intens sa zic asa, indiferent ce scrie pe ele. În fond sunt doar niște obiecte care fac mai frumosa si mai placuta asa o pasiune!
Să le folosești sănătos Aurele,dă-i în plm că puteau și ei să le pună o husă, mai mult de 30 de cenți sunt sigur că nu-i costau roflmaooo

Aurel
Sunt cumparate de la Caius ?

Pai cam asta e ideea ,cand pescuiesti cu altele mai bune nu vei mai da banii pe St. Croix.
Da

Treaba cu "mai bune" este ceva relativ si subiectiv, iar fiecare da banii pe ce consideră. În mod sigur si la bete ca si alte produse, oricare dintre noi are propriile gusturi, cerințe si posibilități. Toti cei care pescuim o facem cu ce putem si cu ce ni se potriveste mai bine.

Am si eu o intrebare la tine Aurel.
Ce inele sunt cele de pe lanseta scurta?

Mie unul nu imi inspira nimic betele astea cum stie lumea pe aici..dar e parere pe persoana fizica. :)

Sa le folosesti cu placere!

Multumesc.
Cea scurta este Trout Series si are niște inele mai ciudate, au pastila de inox cred, nu sunt Fuji. Descrierea lor se gaseste pe site la ei sau pe Fishshop. Eu am luat-o pentru pastrav si celan pe raulete

Sigur ca totdeauna sunt mai bune...Dar sa-i spui unui coleg , dupa achizitie , ca sunt altele mai bune, ca pe tine nu te incanta mi se pare putin aiurea! Fara suparare ! Iti place achizitia , vrei sa il feliciti , e ok.Varianta inversa mi se pare nu tocmai fair. Poate ii spui omului inainte parerea ta si atunci daca ti-o cere.
Si , ca idee, va spun cu mana pe inima ca pt fiecare achizitie exista ceva mai bun in piata! Asa si ?
Ps: postul nu are rolul de a provoca discutii inutile intre colegi , dar se vrea un mic beculet aprins! Multumesc de intelegere.

Asta asa este, celelalte bete de la St Croix mi-au venit si cu husa. Si eu am fost surprins ca acestea au venit doar într-o folie

Mie mi s-a promis husa la Elite-ul meu și mi-a venit lanseta in folie. Și pe site era specificat ca o sa primesc o husa bonus. Aurel e martor. Sa nu mai spun ca am comandat Legend Extreme și am primit Elite.

Sigur ca totdeauna sunt mai bune...Dar sa-i spui unui coleg , dupa achizitie , ca sunt altele mai bune, ca pe tine nu te incanta mi se pare putin aiurea! Fara suparare ! Iti place achizitia , vrei sa il feliciti , e ok.Varianta inversa mi se pare nu tocmai fair. Poate ii spui omului inainte parerea ta si atunci daca ti-o cere.
Si , ca idee, va spun cu mana pe inima ca pt fiecare achizitie exista ceva mai bun in piata! Asa si ?
Ps: postul nu are rolul de a provoca discutii inutile intre colegi , dar se vrea un mic beculet aprins! Multumesc de intelegere.
jos palariajos palariajos palariajos palaria

Mie mi s-a promis husa la Elite-ul meu și mi-a venit lanseta in folie. Și pe site era specificat ca o sa primesc o husa bonus. Aurel e martor. Sa nu mai spun ca am comandat Legend Extreme și am primit Elite.
Da, confirm, nu stiu nici eu de ce, dar in cazul tau chiar e regretabil, ca ti-a fost si promisa husa