zamfi

Somn
Am scapat de "ala" ,insa m-a mancat in freza sa intru intr-un magazin "partener" si sa caut prin cutiile omului ...Si uite asa am gasit , uitate de vreo 5 ani ,"irlandezele" Gipo ,modelul vechi echipat cu VMC, de 13 si 16 g ! Le-am luat!thumbup In Delta au dat stiucile in modelul asta de le-a sarit vopseaua rosie de pe ele!!! Pret ? 9 lei ...worthy

zamfi

Somn
Hmmm...nu as fi convins.Kuusamo alea sunt foarte tari ,insa ceva imi spune ca pe natural in Delta nici cu irlandeza de la Gipo nu te faci de ras .Oricum din cate am vazut eu ,irlandeza si Kuusamo aia "a ta" cu Ras...sau cum ii zice sunt linguri care se joaca diferit in apa...Pentru o apa de 1 m adancime irlandeza de 13 g e beton! Parere personala.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Da, intradevar irlandezele sunt printre cele mai reusite linguri facute pentru stiuca, sau cel putin pentru apele noastre sunt un must have. As zice in top 3.

ionutcc87

Oblete
despre lanseta de la rioby știe cineva ceva.... am găsit in străinătate de 2,74 m 15-40 actiune. vreau sa îmi iau pt vobler.

Sami

Biban
Hmmm...nu as fi convins.Kuusamo alea sunt foarte tari ,insa ceva imi spune ca pe natural in Delta nici cu irlandeza de la Gipo nu te faci de ras .Oricum din cate am vazut eu ,irlandeza si Kuusamo aia "a ta" cu Ras...sau cum ii zice sunt linguri care se joaca diferit in apa...Pentru o apa de 1 m adancime irlandeza de 13 g e beton! Parere personala.
Ai dreptate! Am prins binisor stiuca in Delta pe Dunarea veche cu aceste linguri,la egalitate cu Dam Eff zett :))

zamfi

Somn
...tot de la Gipo sunt "celebre" dolinger-ul de 9-11 g ! Nu se mai gasesc ca au "murit" odata cu Gipo. Desi au predat matritele la nus'ce firma ...materialul ...ala era miezul! Daca cineva are in plus Doli de la Gipo ...va rog nu ezitati!nnnoroc

Ps: am pe drum un Ryobi Zauber de 3000 ..Pentru cumnatu' ! Uppsss nu trebuia sa pun la achizitii asa-i ?roflmaooo

Ultima editare de un moderator:

adiwolf

Moderator
Membru personal
Am scapat de "ala" ,insa m-a mancat in freza sa intru intr-un magazin "partener" si sa caut prin cutiile omului ...Si uite asa am gasit , uitate de vreo 5 ani ,"irlandezele" Gipo ,modelul vechi echipat cu VMC, de 13 si 16 g ! Le-am luat!thumbup In Delta au dat stiucile in modelul asta de le-a sarit vopseaua rosie de pe ele!!! Pret ? 9 lei ...worthy
baftosule!! capzid
Claudiu, fara suparare, dar din punctul meu de vedere, Irlandeza de la GIPO bate la cur orice alta lingura
topul pt mine este:
1 Irlandeza GIPO
2 Dolinger GIPO
3 Kussamo

uite o idee de topic nou thumbup

kingofbeasts

Rod Builder
Intr-un final mi-a ajuns si mica bijuterie zimbettt :
tp c3000 mg 2-21.jpg

mai exact sora geamana a asteia :
IMG_7090.jpg

Intrebarea e , s-o vopsesc si pe asta sau ba? helppp ca daca ma uit pe umarul stang unu zice thumbup si daca ma uit pe al' drept altu zice nono capzidBash

kingofbeasts

Rod Builder
Kingofbeasts adevarata jucaria. Nu o vopsi ca-i sade tare bine culoarea ei originala. Anul trecut am prins si eu una aproape noua mg1500s care e preferata mea la strapazani cu o lanseta 1/8-3/8
Dupa ce am luat-o pe prima, imediat am inceput sa urmaresc o a doua si a treia (asta mai mare, un 4000). Ulterior am vrut s-o vand ca nu-mi placea culoarea si apoi am sfarsit prin a o vopsi (ocazie cu care m-am si indragostit iremediabil de ea). Pe asta a doua am prins-o noua nouta dupa aproape 2 ani de cand am inceput sa caut (noroc cu dolarul care a inceput sa creasca si i-a facut pe unii sa scoata bunatatile de rezerva la vanzare zimbettt). Si la mine e preferata pentru jigging si voblerit (mai ales la salau si clean). Acum inca mai stau dupa a 3-a (aia mare ) zimbettt

kingofbeasts

Rod Builder
E clar.Nu sunt singurul "dus" bucuriemare
ca sa-ti confirm asta iti spun ca singurul motiv pentru care am ales-o pe asta in detrimentul Stellei FB (care are doar 2 rulmenti in plus si vreo 2 ornamente in rest fiind identica) a fost faptul ca la Stella, desi mi-ar fi placut mai mult culoarea, nu-mi place faptul ca bratul opus celui cu galetul are articulatia pe interior nu pe exterior ca TP-ul MG sau Fireblood -ul (care si el e aceeasi mulineta cu TP-ul MG dar e mai scump pentru ca a fost scos pe piata 2 ani mai tarziu intr-o alta culoare si cu un nume mai potrivit pentru americani ) zimbettt

Salutare prieteni !!! mai am fost pe la oras (Constanta) si am mers in piata Brick , acolo sunt cateva buticuri cu articole de pescuit si am gasit un vobler de avat : Vantage de 13 gr si 7 cm lungime e galbui asa la culoare si e copia fidela a Thril-ului de la Salmo, am dat pe el 15 lei si mai apoi l-am testat la mine pe derea (un paraias) si am fost surprins sa vad ca se misca ca un oblete, acum camd oi ajunge pe la Dunare o sa-l testez negresit ca tare-s curios ce voi prinde cu el ... din pacate nu am cum sa-i fac si o poza ca am camera stricata (acumulatorul) o sa cumpar unul si apoi fac o poza si va arat ....

Am zis ca ma risc si imi cumpar gama de Irlandeze de la Rublex .... cat naiba poate sa ma duca .... mai mult de 30 lei nu cred ca iau din fiecare cate una ... Stima !!!

Ultima editare de un moderator:
Sus