• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Voblere si naluci handmade

Da,super poza, nu stiu cum dracu da eu nu le am de loc cu pozele indiferent de aparatul folosit. Cei care mergeam dupa stiuca pe Seaca ,sau Belina cum e mai cunoscuta azi stiu ca unii localnici bagau reginute in carlig atunci cand doamna nu prea vroia, asa ca imi facusem si eu niste cauciucuri care sa aduca cat de cat, zilele trecute am turnat si cateva pentru dintosi ,pacat pozele mele nu prea ies si nu prea se vad irizatiile.
DSC07680.JPG

DSC07676.JPG

Poate aici se vede mai bine.

Atașamente

IMG_20181014_151357.jpg
Io-mi fac d'astea mai simple.
Dar este ceva muncă și nici materiale nu prea se mai găsesc.
Ies cam așa și se poate cupra pe o parte sau ambele părți.
Le folosesc cu mare încredere de mult timp că-s tare prinzătoare.
Alpacaua are alta densitate decât otelul.
Au o bătaie excelentă și pot fi jucate în multe feluri.
In plus; tabla e inegala că grosime spre capete ceea ce oferă un dezechilibru foarte mișto pe cădere.
Poți să le cureți și să le lustruiesti oricât fara teama.
Bașca poți face și o gravură ,solz ceva...
. IMG_20181014_152318.jpg
IMG_20181014_152637.jpg
IMG_20181014_152618.jpg
IMG_20181014_152637.jpg

35g? amaaaazed
I-ai tăiat doar coada?, că eu le decupez.
Cred că-i un monstru de lingură.
La fel ca linguroiul lui Corneliu din"Operațiunea Monstrul".
Am vazut ca le decupezi ;) le faci in genul painica si dolinger,eu doar am taiat coada,dar sa stii ca este o idee buna si merita incercat,mersi de ea ;)

Nu este monstru de lingura mult mai mica ca si dimensiune decat cele mari din poza de la gipo(migdala,delta) si berti(doli xxl, linx xxl) o monstruozitate ca si a lui Corneliu o am pe cea mare cand imi fac timp de ea,sigur sare de 50gr,aia era si ideea big and bigger :) imi place forma care aduce a migdala si tzac la ele