Voblere si naluci handmade

edd

Somn
Alea cu picioare imi aduc aminte de niste ciocolata in forma de mamarutze si gandaci roflmaoooroflmaoooroflmaooo
Trebuiesc alte carlige de sarata si mai groase.... naughty

Alin Ms

Somn
Alea cu picioare imi aduc aminte de niste ciocolata in forma de mamarutze si gandaci roflmaoooroflmaoooroflmaooo
Trebuiesc alte carlige de sarata si mai groase.... naughty
Exact!!! Chiar seamana cu buburuzele de ciocolata!! La astea e piele thumbup carligele sunt arhisuficiente. 5/0 worm hook pt articulate jos palaria

Cred ca la broscute ar fi interesant sa incerci sistemul lui Sebile cu carlig mobil .Vezi atașament 29118
Pai fiind orientate carligele in sus cred ca ar fi o complicatie inutila.... jos palaria

edd

Somn
carligele sunt arhisuficiente. 5/0 worm hook pt articulate jos palaria
am intuit ce sunt dupa forma, de aia am si comentat,eu am patit-o si de aceea recomandam sarate sa fie tari,am patit-o cu fudo....cele de sarata sunt mai groase si nu trebuie sa fie musai ptr gume merg si normale cu tija mai lunga,dar ideea nu am mai pus-o in aplicare...

Alin Ms

Somn
Im
am intuit ce sunt dupa forma, de aia am si comentat,eu am patit-o si de aceea recomandam sarate sa fie tari,am patit-o cu fudo....cele de sarata sunt mai groase si nu trebuie sa fie musai ptr gume merg si normale cu tija mai lunga,dar ideea nu am mai pus-o in aplicare...
Le prefer pt ca sunt subtiri si zic eu ca inteapa mai repede. La cele SW se cere o forta mai mare in lanseta ca sa intre. Eu le folosesc la somn unde firul si lanseta sunt extra strong.

• Like
Reactions: edd

edd

Somn
Corect cu cele SW pentru somn, prea groase, nerecomandabile dar a cumparat un prieten ceva mai gros decat worm hook ceva in genul celor de Trokkar ca si grosimea sarmei si la alea ma gandeam, in asa fel incat daca doar printre stuf si agataturi la suprafata apei pescuiesti asa ca mine sa nu mai ai ganduri negre ca poti trage de stiuca......cert este ca am patit-o cu una nebuna in floarea varstei care a facut ca toti dracii iar acum suflu si in iaurt :)

Sus