Voblere si naluci handmade

PUPU

Stiuca
Da sunt baieti care fac din spuma poliuretanica,si ca tot vb despre voblere imi plac jucariile voastre si apreciez mult barbetele ,nu intru in amanunte da e bine ca aceasta sa fie cat mai subtire , Cum colegu Espasia a adus vorba despre un cunoscut creator de naluci si ca tot vorbisem pe aici despre gumele boot tail cu terminala sickle, torn si eu modelul lui ,foarte misto cu toate ca are doar 3,5'' are 20 g si un volum ideal pentru dintoasele noastre,mai mici sau mai mari .Un alt avantaj e ca se poate anima cu un plumbaj minim sau chiar fara daca este turnata cu un anumit tip de plastisol , da mai bine sa vb pozele. Cosmin multumesc pentru urari .
DSC08132.JPG
DSC08135.JPG
DSC08129.JPG
DSC08134.JPG

PUPU

Stiuca
Wurger,si mie imi place sa cred asta , acum ceva timp descoperisem o naluca de la YUM ii zice Lil'Suzie ,nu cred ca se mai produce,o pescuiam in vegetatie vara la stiuca mai usor decat alte modele si tot jucand acest model de ripper m-am gandit ca ar fi o buna naluca de salau in anumite conditii,cu forma corpului si terminala aia ar ajunge mai repede pe substrat .Din pacate aia de la YUM nu o produc decat in variante mari4.1/4- 4.3/4,neinteresant pentru mine,am facut rost pana la urma de matrita de 3 inch ,turnata cu plastisolul potrivit e ok la Dunare.

Atașamente

PUPU

Stiuca
Pai cam tot ce se trage prin apa dar care au si o forma sa zic mai pretabila acestui lucru ,de exemplu cicadele , voblerele walleye cu forma aia de semiluna si bot mai ascutit chiar si vibratoare sau gume, shaduri ,worms

Sus